Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Ostatní - rok 2018

Tramvaj Plotní - výluka tramvají do Komárova se blíží

"Trojče" VarioLF + VV60LF + T3R.EV už v ulicích Brna nepotkáme, minulostí je i budova bývalé Vlněny v ulici Dornych. Zanedlouho odtud zmizí i tramvajové koleje. Dne 31. ledna proběhla na radnici městské části Brno-střed diskuze k plánované dlouhodobé uzavírce ulic Dornych a Plotní spojené s přesunem komárovské tramvajové tratě. Kromě představitelů dotčených městských částí se akce také zúčastnili zástupci Dopravního podniku města Brna, a to generální ředitel Ing. Miloš Havránek a provozní ředitel Ing. Jan Seitl. Představili přitom plánovanou organizaci veřejné dopravy v průběhu uzavírek.

V první etapě bude uzavřena ulice Dornych v úseku mezi Zvonařkou a zastávkou Konopná. Přípravné stavební práce by měly být zahájeny po jarních prázdninách, přerušení dopravy v ulici Dornych nastane o měsíc později, tedy 12. března. Od tohoto data bude linka 12 ukončena ve smyčce Zvonařka. Náhradní doprava bude řešena pomocí pravidelných autobusových linek 40, 48 a 63 odkloněných ve směru do centra ulicí Plotní. Pravidelné linky doplní výluková autobusová linka x12 v úseku Úzká - Komárov a také linka 50 prodloužená o stejný úsek, tedy z Komárova na Úzkou. Linka 64 pojede obousměrně přes Černovické nábřeží a ulicí Křenovou, Masnou a přes Černovické nábřeží bude také odkloněna linka 67. Spoje linky 67 jedoucí nyní pouze na Zvonařku budou ukončeny v Komárově.

Noční autobusová linka N95 a regionální linka 109 pojedou obousměrně ulicí Plotní.

Pro uvolnění kapacity zastávek na Úzké se jedná o přesunu zastávky regionálních linek 701 a 702 do ulice Uhelné, to ale zatím nebylo potvrzeno.

Uvedená dopravní opatření se předpokládají přibližně na dobu jednoho roku, poté naváže druhá etapa stavby s přerušením tramvajové dopravy i do smyčky Zvonařka. Podrobnější informace o dalších etapách by měly být známy ve druhé polovině roku 2018. číst dále
autor: Miky, 1. 2. 2018, trvalý odkaz

PF 2018

PF 2018 Do nového roku Vám, vážení návštěvníci, přejeme, aby se Vám vše dařilo podle Vašich představ. Budeme rádi, když se budete na naše stránky pravidelně vracet, a i v nadcházejícím roce se budeme snažit přinášet aktuální a zajímavé informace z dění v oblasti MHD v Brně a nejbližším okolí.

Tým správců BMHD.cz číst dále
autor: BMHD, 2. 1. 2018, trvalý odkaz