Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v dopravě - rok 2019

Změny od 30. května

Čtvrtkem 30. května vejde v platnost několik změn týkajících se organizace provozu v Brně.

V souvislosti s končícím akademickým rokem dochází ke změnám jízdních řádů některých linek. Přehled aktuálních jízdních řádů naleznete na www.jrbrno.cz.

Vzhledem k postupu stavebních prací bude zahájen provoz zastávky Konopná pro linky 40, 48, 50, 63, E63, 64, 67 a N95 pro směr do centra. Zastávka je umístěna v ulici Svatopetrské v nově vybudovaném zálivu před křižovatkou s ulicí Za Mostem.

Pro veškerou dopravu opět byla otevřena ulice Kalová pro průjezd od ulice Dornych k ulici Masné. Dojde proto ke změně na linkách 64 a 67, které nově ve směru k zastávce Škrobárenská pojedou ulicemi Svatopetrská, Dornych a Kalová. Obslouží přitom zastávky Komárov (zastávka autobusových linek směr centrum) a Konopná (viz výše). Nebudou tedy v uvedeném směru obsluhovat zastávky Mariánské náměstí a Černovická.

Vzhledem k přetrvávajícím dopravním komplikacím v ulici Hladíkově budou vždy v pracovních dnech od 6:00 do 19:00 odkloněny linky 77 a 84. Všechny spoje linky 77 ve směru do centra pojedou od zastávky Spáčilova po trase trolejbusových linek 31 a 33 k hlavnímu nádraží, všechny spoje linky 84 pojedou přes zastávku Životského a vynechají tak zastávku Tržní. číst dále
autor: Miky, 29. 5. 2019, trvalý odkaz

Nová zastávka Jundrovský most

Na ulici Veslařské vznikne nová zastávka Jundrovský most Od pondělí 29. dubna 2019 bude v Jundrově zřízena nová zastávka Jundrovský most. Ve směru do Jundrova bude umístěna u přístupové cesty ke sportovnímu areálu U Hrocha a obslouží ji linky 44, 67 a N98 (noční linka již od zahájení nočního provozu v neděli 28. dubna večer). Ve směru do Komína vznikne zastávka Jundrovský most přejmenováním stávající zastávky Optátova obsluhované linkami 67, 84 a N98 (v ulici Veslařské). V obou směrech bude nová zastávka obsluhována v režimu celodenně na znamení. číst dále
autor: Miky, 24. 4. 2019, trvalý odkaz

Ukončení výluky Údolní

 Již dříve propagovala brněnskou hvězdárnu K2P 1041. Tramvaje se do ulice Údolní vrátí bezmála po roce. V neděli 28. dubna ve večerních hodinách bude ukončena rekonstrukce části ulice Údolní a zároveň dlouhodobá výluka tramvají do Masarykovy čtvrti. U příležitosti obnovení provozu bude ve spolupráci s brněnskou hvězdárnou uspořádána zvláštní jízda s tramvají VarioLF2 1072II, nesoucí reklamu na brněnskou hvězdárnu. Představí se zde také dlouhodobě odstavená a nyní znovu zprovozněná tramvaj K3R-N ev. č. 1753, kterí nově nese v interiéru tematické "hvězdárenské" polepy. Slavnostní zahajovací jízda se za doprovodu kosmonautů uskuteční v 18:00 z Komenského náměstí.

Po zahajovacím programu se předpokládá obnovení provozu linky 4 v celé trase Babická - Náměstí Míru. Do večerního ukončení provozu zůstane souběžně v provozu i autobusová linka x4 podle víkendového jízdního řádu. Zastávka linky 68 Náměstí Míru ve směru na Šumavskou zůstane v neděli přeložena na začátek ulice Březinovy, až teprve od pondělních ranních hodin budou autobusy opět zastavovat v tramvajové smyčce.

Noční linka N89 pojede již od večerního zahájení provozu v neděli 28. 4. po své pravidelné trase ulicí Údolní. číst dále
autor: Miky, 23. 4. 2019, trvalý odkaz

Zahájení pravidelného provozu retro tramvají

 T2 1435 u zastávky Podstránská Neděle 14. dubna bude dnem, kdy se letos poprvé objeví v pravidelném provozu tramvaje ze sbírky retro vozidel DPMB. Jako v minulých letech, i v roce letošním pro ně bude vyčleněn kurz 2/10, ovšem u příležitosti probíhajících oslav 150. výročí MHD v Brně bude jejich provoz rozšířen na všechny nepracovní dny. V období letních výluk se pak s ohledem na plánované uzavírky linka, kam budou retro tramvaje vypravovány, může změnit. Jízdní řád uvedeného kurzu naleznete níže.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 12. 4. 2019, trvalý odkaz

Přechod na letní čas

V noci ze soboty 30. na neděli 31. března proběhne přechod na letní čas. Ve 2:00 se hodiny posunou na 3:00. Uskuteční se tedy o jedno spojení nočních linek méně. Odchylky od běžných jízdních řádů na vybraných linkách v Brně i v regionu jsou uvedeny níže.» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 27. 3. 2019, trvalý odkaz

Změny od 30. března

Na možnost rozšířené přepravy jízdních kol upozorňuje zelená nálepka na čele vybraných vozů SOR NBG 12 Od soboty 30. března dojde k zahájení sezónního provozu linky 80 v trase Česká – Úvoz – Hrad Špilberk.

Ve stejný den také bude možné poprvé v letošním roce využít spoje s rozšířenou přepravou jízdních kol. Rozsah provozu autobusů s cyklonosičem na zadním čele zůstává podobný jako v minulém roce, jde tedy o vybrané spoje na linkách 55 (denně) a 57 (pouze v nepracovních dnech). Jízdní kola je možné na nosič umístit pouze v zastávkách vyznačených v jízdním řádu, oproti loňskému roku je v souvislosti se změnou trasy možné využít navíc zastávku Lazaretní na lince 55.

Provoz sezónních spojů se předpokládá do konce měsíce října. číst dále
autor: Miky, 26. 3. 2019, trvalý odkaz