Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v dopravě - rok 2019

Zahájení pravidelného provozu retro tramvají

 T2 1435 u zastávky Podstránská Neděle 14. dubna bude dnem, kdy se letos poprvé objeví v pravidelném provozu tramvaje ze sbírky retro vozidel DPMB. Jako v minulých letech, i v roce letošním pro ně bude vyčleněn kurz 2/10, ovšem u příležitosti probíhajících oslav 150. výročí MHD v Brně bude jejich provoz rozšířen na všechny nepracovní dny. V období letních výluk se pak s ohledem na plánované uzavírky linka, kam budou retro tramvaje vypravovány, může změnit. Jízdní řád uvedeného kurzu naleznete níže.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 12. 4. 2019, trvalý odkaz

Přechod na letní čas

V noci ze soboty 30. na neděli 31. března proběhne přechod na letní čas. Ve 2:00 se hodiny posunou na 3:00. Uskuteční se tedy o jedno spojení nočních linek méně. Odchylky od běžných jízdních řádů na vybraných linkách v Brně i v regionu jsou uvedeny níže.» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 27. 3. 2019, trvalý odkaz

Změny od 30. března

Na možnost rozšířené přepravy jízdních kol upozorňuje zelená nálepka na čele vybraných vozů SOR NBG 12 Od soboty 30. března dojde k zahájení sezónního provozu linky 80 v trase Česká – Úvoz – Hrad Špilberk.

Ve stejný den také bude možné poprvé v letošním roce využít spoje s rozšířenou přepravou jízdních kol. Rozsah provozu autobusů s cyklonosičem na zadním čele zůstává podobný jako v minulém roce, jde tedy o vybrané spoje na linkách 55 (denně) a 57 (pouze v nepracovních dnech). Jízdní kola je možné na nosič umístit pouze v zastávkách vyznačených v jízdním řádu, oproti loňskému roku je v souvislosti se změnou trasy možné využít navíc zastávku Lazaretní na lince 55.

Provoz sezónních spojů se předpokládá do konce měsíce října. číst dále
autor: Miky, 26. 3. 2019, trvalý odkaz