Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Akce - rok 2019

Ukončení výluky Údolní

 Již dříve propagovala brněnskou hvězdárnu K2P 1041. Tramvaje se do ulice Údolní vrátí bezmála po roce. V neděli 28. dubna ve večerních hodinách bude ukončena rekonstrukce části ulice Údolní a zároveň dlouhodobá výluka tramvají do Masarykovy čtvrti. U příležitosti obnovení provozu bude ve spolupráci s brněnskou hvězdárnou uspořádána zvláštní jízda, při níž se kromě tramvaje VarioLF2 1072II, nesoucí reklamu na brněnskou hvězdárnu, představí také dlouhodobě odstavená a nyní znovu zprovozněná tramvaj K3R-N ev. č. 1753. Tato nově nese tematické polepy v interiéru. Slavnostní zahajovací jízda bude za doprovodu kosmonautů zahájena v 18:00 na Komenského náměstí.

Po zahajovací jízdě se předpokládá obnovení provozu linky 4 v celé trase Babická - Náměstí Míru. Do večerního ukončení provozu zůstane souběžně v provozu i autobusová linka x4 podle víkendového jízdního řádu. Zastávka linky 68 Náměstí Míru ve směru na Šumavskou zůstane v neděli přeložena na začátek ulice Březinovy, až teprve od pondělních ranních hodin budou autobusy opět zastavovat v tramvajové smyčce.

Noční linka N89 pojede již od večerního zahájení provozu v neděli 28. 4. po své pravidelné trase ulicí Údolní. číst dále
autor: Miky, 23. 4. 2019, trvalý odkaz

Zahájení pravidelného provozu retro tramvají

 T2 1435 u zastávky Podstránská Neděle 14. dubna bude dnem, kdy se letos poprvé objeví v pravidelném provozu tramvaje ze sbírky retro vozidel DPMB. Jako v minulých letech, i v roce letošním pro ně bude vyčleněn kurz 2/10, ovšem u příležitosti probíhajících oslav 150. výročí MHD v Brně bude jejich provoz rozšířen na všechny nepracovní dny. V období letních výluk se pak s ohledem na plánované uzavírky linka, kam budou retro tramvaje vypravovány, může změnit. Jízdní řád uvedeného kurzu naleznete níže.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 12. 4. 2019, trvalý odkaz

Den otevřených dveří a zahájení sezóny lodní dopravy na přehradě

150 let MHD v Brně Jak jsme již nastínili začátkem roku, v letošním roce si připomínáme 150. výročí zavedení městské hromadné dopravy v Brně. K této příležitosti je připravena řada akcí, z nichž první proběhne již v sobotu 13. dubna – v tento den bude slavnostně zahájen sezónní provoz lodí na Brněnské přehradě a zároveň se otevřou brány areálu lodní dopravy pro veřejnost. Jak je již tradicí, v 10:00 proběhne slavnostní nástup kapitánů, v 10:30 uvidí návštěvníci spouštění lodě na hladinu a v 10:45 vyrazí všechny lodě na krátkou okružní plavbu. Od 11:30 se pak začnou řadit na linku lodní dopravy podle plavebního řádu. Den otevřených dveří v zázemí lodní dopravy bude probíhat od 11:00 do 17:00.

Pro dopravu návštěvníků bude zavedena zvláštní tramvajová linka P11 v trase Hlavní nádraží – Náměstí Svobody » – Malinovského náměstí « – Česká – Konečného náměstí – Tábor – Vozovna Komín – Přístaviště – Rakovecká. Na lince se počítá s provozem retro vozů T2 1435, T3 1525 a K2 1123II a také s dvounápravovou tramvají 4MT 4058, platit zde bude tarif IDS JMK. číst dále
autor: Miky, 6. 4. 2019, trvalý odkaz