Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

BMHD.cz spolupracují s dopravním podnikem

Závěrem loňského roku zahájili zástupci stránek BMHD.cz oficiální spolupráci s vedením Dopravního podniku města Brna. Jedním z prvních výsledků spolupráce bylo setkání, které se uskutečnilo v sobotu 24. března. Autorský tým stránek a návštěvníci diskusního fóra BMHD.cz se ve vozovně Medlánky sešli s panem generálním ředitelem DPMB, a.s., Ing. Milošem Havránkem, tiskovou mluvčí Bc. Lindou Škrancovou a vedoucím dopravního odboru Bc. Janem Seitlem. Jednotlivými pracovišti vozovny nás za odborného výkladu provedli zaměstnanci technického provozu tramvají, poté následovala projížďka jednou z nejnovějších Škodovek, ev. č. 1923, kde byly zájemcům předvedeny funkce palubní informatiky, např. tempomat nebo omezování rychlosti tramvaje při průjezdu obloukem. Po projížďce areálem vozovny a po manipulační trati do smyčky Technologický park a zpět proběhla debata účastníků fóra s panem generálním ředitelem.
V rámci diskuse, která se protáhla až do večerních hodin, byly projednány některé konkrétní projekty spolupráce, o které mají dopravní fandové zájem. Jedním z nich je např. on-line sledování polohy vozidel na bázi aplikace WifiTram pro platformu Android.
Se sobotní akcí jistě panovala na obou stranách spokojenost a do budoucna očekáváme další bližší spolupráci zástupců BMHD.cz s vedením Dopravního podniku města Brna. Zároveň tímto děkujeme za velmi ochotný a vstřícný přístup.
autor: manil, Eda, Miky, 28. 3. 2012, Akce, trvalý odkaz