Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Den otevřených dveří v areálu TMB Řečkovice

Legendární Ikarus 280.08 v areálu TMB Řečkovice Ani v roce 2012 nebude chybět tradiční den otevřených dveří v areálu Technického muzea v Řečkovicích. Už osmý ročník letos proběhne o víkendu 28. - 29. dubna vždy od 9:00 do 17:00 a k vidění bude kromě stálé sestavy autobusů a trolejbusů i vojenská a hasičská technika včetně ukázek zásahů. Výstavu rozšíří i další zajímavá a unikátní vozidla, především legendární horský autobus Tatra 500 HB, na kterém je v současné době dokončována téměř desetiletá náročná renovace. Neméně významným je také poslední přírůstek do sbírky Technického muzea z loňského roku - nízkopodlažní autobus Ikarus 412 původem z Karlových Varů.
Tradicí se už staly předváděcí jízdy historických autobusů pro cestující. Při letošním dnu otevřených dveří se bude jezdit do Lelekovic a Vranova, odjezdy od brány areálu budou oba dny každou celou hodinu od 10:00 do 16:00.
Vstup do areálu bývalých kasáren se nachází přímo u zastávky linek 41 a 71 Žilkova, dostupný je také pěšky z konečné linky 1 Řečkovice. V areálu bude zajištěn prodej občerstvení a upomínkových předmětů, Sbor dobrovolných hasičů má připraven zajímavý program pro děti.
autor: Miky, 24. 4. 2012, Akce, trvalý odkaz