Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Muzejní noc 2012

2330 v přestupním uzlu Česká nabírá cestující na Mendlovo náměstí a k Anthroposu (2011) Pomalu, ale jistě se blíží sobota 19. května, jejíž večer bude letos věnován tradiční Muzejní noci, při níž zúčastněná muzea každoročně nabízí netradiční noční návštěvu buď za snížené vstupné, nebo úplně bezplatně. I letos zajistí Dopravní podnik města Brna bezplatnou přepravu návštěvníků do areálů vzdálenějších od centra.

Trasy zvláštních linek se oproti předešlým letům téměř nemění:


Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Česká - Jugoslávská - Bratislavská - Česká (okružní linka)

Linka C: Česká - Mohyla Míru

Linka D: Česká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Česká - Hrad Špilberk

Linka F: Česká - Mendlovo náměstí - Anthropos

Linka G: Česká - Žlutý kopec - Náměstí Míru - Česká (okružní linka)

Linka H: Česká - Předklášteří


Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Doprava na těchto linkách je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou od 15. května k dispozici v informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží do vytížených směrů.

Jízdní řády zvláštních linek a plánek přestupního uzlu Česká naleznete na stránkách DPMB (odkaz), další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 14. 5. 2012, Akce, trvalý odkaz