Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Letní výlukový provoz a přesuny tramvají mezi vozovnami

Letos v létě nás čekají poměrně rozsáhlé změny v tramvajové dopravě. Vzhledem k vyloučení provozu tramvají přes Mendlovo náměstí bude obtížnější výprava tramvají z vozovny v Pisárkách. Bylo proto rozhodnuto o dočasném přesunu některých tramvají mezi medláneckou a pisáreckou vozovnou a o změně v počtu vypravených vozů na linky.

V červenci dojde k uzavření Mendlova náměstí a zavedení linky x1, kterou budou obsluhovat vozy KT8D5R.N2 vypravované z Pisárek. Na linku x1 bude v pracovních dnech vypravováno celkem 7 kurzů. Pro co největší omezení jalových kilometrů bude zvýšena výprava vozů z Medlánek a omezen provoz pisárecké vozovny. Proto budou do Medlánek zapůjčeny pisárecké vozy K2, K2P a několik Aniter. Medlánky naopak zapůjčí do Pisárek kromě zmíněných KT8D5R.N2 i vozy 13T a několik souprav T6A5 a T3M. Tyto vozy ale většinou jezdit nebudou a budou zde vzhledem ke kapacitě vozovny v Medlánkách pouze odstaveny. Zbylé kurzy vypravované z Pisárek budou vyjíždět couváním okolo vjezdové vrátnice a přes smyčku a zatahovat couváním boční bránou (u soustruhu).

Po zahájení srpnové výluky v ulici Dornych se ještě zvýší potřeba obousměrných tramvají, lze proto předpokládat snížení stavu tramvají KT8D5 v Pisárkách a vrácení několika vozů zpět do Medlánek. I při vypravování obousměrných vozů na linky x1, 8 a 9 by ale měl být obousměrných tramvají dostatek, záloha v podobě soupravy T3PX (vozů T3 spojených záděmi k sobě) nebo jiného řešení tedy nebude třeba. V případě mimořádného výpadku bude zavedena náhradní autobusová doprava.
autor: Miky, 27. 6. 2012, Novinky ve vozovém parku DPMB, Změny v dopravě, trvalý odkaz