Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Zahájení plavební sezóny

Zahájení plavební sezóny 2013 V sobotu 13. dubna byla zahájena 67. plavební sezóna na Brněnské přehradě. Po slavnostním nástupu kapitánů vypluly lodě za tónů znělky lodní dopravy v podání Jaromíra Hniličky na společnou okružní plavbu po přehradě a následně se řadily podle plavebního řádu na spoje na Rokli a do Veverské Bítýšky.

Linku lodní dopravy bude v letošním roce obsluhovat pět dvoupalubových lodí z let 2010 a 2011 (Lipsko, Vídeň, Utrecht, Stuttgart a Dallas) společně s lodí Brno rekonstruovanou v roce 2006. Do konce dubna a od 1. do 13. října budou lodě jezdit pouze o víkendech, od května do září pojedou denně.

Co je na přehradě nového? Návštěvníky potěší dokončená rekonstrukce přístaviště v Bystrci s pohodlným přístupem až k lodím, samozřejmostí je bezbariérový můstek. V pokladnách je možné platit platebními kartami. V jízdním řádu přibyly spoje pro vozíčkáře a cyklisty s odjezdy v 9:15 a 18:15 z Bystrce a v 10:35 a 19:35 zpět z Veverské Bítýšky. Tyto spoje budou zajištěny lodí Brno. Další novinkou je romantická večerní plavba z Bystrce do Veverské Bítýšky a zpět se zlevněným jízdným pro všechny cestující. Odjezd z Bystrce je v 19:00, odjezd z Veverské Bítýšky zpět v 20:20.

Přehled lodí najdete v naší evidenci.
autor: Miky, 16. 4. 2013, Akce, trvalý odkaz