Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Brněnská muzejní noc 2013

Výstupní zastávka Hrad Špilberk s autobusem na zvláštní lince E Už podeváté nás v sobotu 18. května 2013 čeká Brněnská muzejní noc, při které nabízí nejrůznější muzea netradiční noční návštěvu za symbolické vstupné nebo úplně zdarma. Pro dopravu do areálů vzdálenějších od centra města nabídne už tradičně dopravní podnik 8 zvláštních bezplatných linek.

Trasy zvláštních linek jsou stejné jako v minulém roce:


Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Česká - Jugoslávská - Bratislavská - Česká (okružní linka)

Linka C: Česká - Mohyla Míru

Linka D: Česká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Česká - Hrad Špilberk

Linka F: Česká - Mendlovo náměstí - Anthropos

Linka G: Česká - Mahenův památník - Česká (okružní linka)

Linka H: Česká - Předklášteří


Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Doprava na linkách A - H je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou od 15. května k dispozici v informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží.

Jízdní řády zvláštních linek a plánek přestupního uzlu Česká naleznete na stránkách DPMB (odkaz), další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 10. 5. 2013, Akce, trvalý odkaz