Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Rozloučení s poslední KT8D5 bez nízkopodlažního článku

Vážení příznivci stránek BMHD.cz a přátelé městské hromadné dopravy,
v neděli 16. června 2013 pořádáme rozlučkovou jízdu s poslední "vysokopodlažní" KT8D5 v Brně, ba dokonce i v celé České republice. Jedná se o KT8D5 1724, která byla vyrobena v roce 1993 s původním určením pro ruský Volgograd. Vzhledem k nedostatku finančních prostředků pro obnovu vozového parku tramvají po rozpadu Sovětského svazu volgogradský dopravce celkem 5 objednaných tramvají KT8 neodebral. Všechny tramvaje s označením KT8D5SU našly uplatnění v Brně. Jako poslední zástupce jejich řady bez rekonstrukce zůstala právě tramvaj ev. č. 1724, která je zároveň i poslední tramvají typu KT8D5 bez středního nízkopodlažního článku v České republice.
Rozloučení bude probíhat formou jízdy po brněnské kolejové síti pro přátele městské hromadné dopravy s možností focení na určených místech. Sraz zájemců proběhne v neděli 16. 6. 2013 na nástupní zastávce Vozovna Medlánky v 10.00. Jedná se o jednu z posledních příležitostí se poslední "vysokopodlažní" KT8D5 svézt a nafotit si. Nejpozději koncem června je plánováno předání do ústředních dílen k provedení generální opravy spojené s dosazením středního NP článku.
Trasa jízdy bude zveřejněna několik dní předem na diskusním fóru BMHD v sekci "Tuzemské MHD akce". Vaši účast nám, prosím, nezávazně potvrďte v tomto formuláři.
Těšíme se na setkání s Vámi.
autor: manil, 6. 6. 2013, Akce, trvalý odkaz