Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Zahájení plavební sezóny 2014

Lipsko, příjezd na Kozí horku V sobotu 12. dubna bude na přehradě slavnostně zahájena 68. plavební sezóna. Program zahájení bude probíhat tradičně jako každý rok: V 10:00 nastoupí kapitáni lodní dopravy, podají hlášení generálnímu řediteli DPMB, zazní znělka a uskuteční se krátká okružní zahajovací plavba. Od 10:45 se pak lodě začnou řadit na pravidelné spoje podle plavebního řádu.

V letošní sezóně nás čeká několik novinek: Rozšiřuje se nabídka pojízdných vstupenek - ke kombinaci plavby lodí a vstupenky do ZOO nebo na hrad Veveří přibývá možnost kombinace se vstupem do kasemat hradu Špilberk nebo vstupu do zábavního parku Permonium. Další novinkou je narozeninová jízdenka - děti od 3 do 15 let mají v den svých narozenin plavbu zdarma, cestující nad 15 let platí zlevněné jízdné. Z loňské plavební sezóny pak zůstává zachováno poloviční jízdné na posledním spoji v 19:00 z Bystrce do Veverské Bítýšky a ve 20:20 zpět do Bystrce.

Provoz bude zajišťovat celkem šest lodí, jejichž přehled najdete v evidenci. V letošním roce je v plánu vybavení pokladen na lodích terminály pro platbu platebními kartami.
autor: Miky, 5. 4. 2014, Akce, trvalý odkaz