Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Brněnská muzejní noc 2015

2330 v přestupním uzlu Česká (2011) Letošní ročník již tradiční Brněnské muzejní noci, při níž různá muzea nabízí neobvyklou noční návštěvu s doprovodným programem, se bude konat v sobotu 16. května. Pro dopravu do areálů vzdálenějších od centra města vypraví dopravní podnik 8 zvláštních bezplatných linek.

Zvláštní linky budou v provozu na těchto trasách:


Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Marie Pujmanové - Žlutý kopec - Česká - Bratislavská - Körnerova - Česká - Žlutý kopec - Marie Pujmanové

Linka C: Česká - Mohyla Míru

Linka D: Česká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Česká - Hrad Špilberk

Linka F: Česká - Mendlovo náměstí - VIDA! - Anthropos

Linka G: Česká - Zetor Gallery

Linka H: Česká - Předklášteří


Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Doprava na linkách A - H je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky jsou od 12. května k dispozici v informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici, přičemž část je vydávána v úterý 12., část ve středu 13. a část ve čtvrtek 14. května.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží.

Jízdní řády zvláštních linek a plánek přestupního uzlu Česká naleznete na stránkách (www.dpmb.cz), další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 13. 5. 2015, Akce, trvalý odkaz