Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od 1. září 2015

Od 1. září bude obnoven provoz linky 45; ovšem ne do Líšně, ale do středu města V následující aktualitě shrneme změny, které brněnskou MHD potkají od začátku září 2015:

Budou ukončeny výluky tramvají v ulici Vídeňské a v ulici Merhautově. Linky 2 a 5 se tedy vrací na své pravidelné trasy. Výluka tramvají v ulici Minské (linky 3 a 11) zůstává v platnosti, a to až do června 2016 (předpokládaný termín).

Za finanční spoluúčasti městské části Brno-sever bude zahájen provoz doplňkové autobusové linky 45 v trase Lesnická - Zimní stadion - Náměstí 28. října - Moravské náměstí. Linka bude provozně propojena s vybranými spoji linky 46, tzn. ze zastávky Lesnická bude pokračovat jako linka 46 na Haškovu a naopak vybrané spoje linky 46 budou z Lesnické pokračovat jako linka 45.

Díky dodávce nových kloubových trolejbusů bude provoz na linkách 25 a 26 celodenně zajišťován trolejbusy, nebude tedy obnoven provoz autobusů na lince 26 v sedlech pracovních dnů. Navýšení počtu kloubových trolejbusů také umožní jejich nasazení na linku 37, kde jimi bude zajišťována přibližně polovina spojů.

Vzhledem k intenzivní obnově vozového parku autobusů dojde na většině autobusových linek k navýšení počtu spojů zajišťovaných nízkopodlažními vozidly.

Z důvodu snížené kapacity železniční tratě v úseku Brno-Židenice - Brno-Královo Pole (linka S3) zůstane i po skončení výluky do Kuřimi v provozu linka P6 v trase Nové sady - Královo Pole, nádraží, a to ve špičkách pracovních dnů.

Další novinky se týkají prodejen jízdních dokladů. Přízemí objektu u tramvajové smyčky Královo Pole, nádraží prošlo během léta rekonstrukcí, původní bufet byl zrušen a na jeho místě vznikla plnohodnotná prodejna jízdních dokladů s bezbariérovým přístupem. Na Novobranské pak od srpna funguje elektronický vyvolávací systém, který zákazníkům přiděluje lístky s pořadovými čísly, což má urychlit čekání ve frontě a zefektivnit odbavení u přepážky.

Výraznou změnou bude nové hlášení zastávek ve vozidlech MHD. Původní hlas paní Jarmily Černocké vystřídá hlas rozhlasového moderátora Tomáše Peterky, který zvítězil v soutěži, při níž rozhodovalo i hlasování veřejnosti. Nové hlášení by se mělo začít ve vozech postupně objevovat od středy 26. srpna a v úterý 1. září už by mělo být nahráno ve všech vozidlech brněnské MHD.
autor: Miky, 25. 8. 2015, Změny v dopravě, trvalý odkaz