Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od 13. prosince 2015

Linka 27 se vrací do provozu i v sedlech pracovních dnů Celostátní termín změny jízdních řádů ve veřejné dopravě letos připadá na neděli 13. prosince. Od tohoto data také vejdou v platnost některé změny v brněnské MHD, jejichž přehled přinášíme v následující aktualitě.

Vzhledem k rozvoji oblasti Technologického a Vědeckotechnického parku bude prodloužen časový rozsah špičkového provozu na lince 12 a bude navýšen počet spojů jedoucích až do smyčky Technologický park.

Na lince 27 bude obnoven provoz v sedlech pracovních dnů. Nově tedy bude v provozu v pracovních dnech od 6 do 19 hodin. V této době budou linky 25 a 26 v úseku Židenice, kasárna - Údolíček vedeny přímo bez závleku na Starou osadu.

Linky 30 a x30 pojedou mezi zastávkami Kamenolom a Náměstí 28. dubna ve směru do Bystrce závlekem přes zastávku Zoologická zahrada (odjezdová zastávka linek 50, 52 a 54).

Nově bude zavedena expresní autobusová linka s označením E50 v trase Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (») – Dunajská («) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I – Černovická terasa II – Slatina, závod. Linka bude v provozu v pracovních dnech v časech začátků a konců pracovních směn a bude obsluhovat pouze uvedené zastávky. Při jízdě do Bystrce obslouží zastávky v úseku Kamechy - Říčanská ve stejném pořadí, jako v opačném směru (stejně jako linka 54).

Do trasy linek 69, 401 a 402 se ve směru do Bosonoh zařazuje zastávka Starý lískovec, smyčka, kde dosud zastavovala pouze noční linka N96. Zastávka zůstane v režimu celodenně na znamení.

Na trase linky 70 vznikne zcela nová zastávka Pluháčkova, a to v úseku Ořešín - Ořešínská ve směru do centra. I tato zastávka bude v režimu celodenně na znamení.

V souvislosti se zvyšujícími se nároky na přepravu v oblasti Černovické terasy bude kromě zavedení nové linky E50 posílen i provoz stávajících linek 75 a 77, a to zejména v časech začátků a konců pracovních směn.

Pro usnadnění orientace cestujících ponese zastávka Velká Klajdovka linek 78, 82, N98 a 202 v ulici Novolíšeňské nově název Podbělová. Zastávka regionálních linek v ulici Jedovnické se nemění.

Do trasy linky 81 se v oblasti Lesné doplňují zastávky, které dosud tato linka projížděla, tedy zastávky Loosova, Brechtova, Blažkova a Arbesova.

Linka 81 bude v úseku Pisárky - Vaňkovo náměstí přečíslována na linku 68, spoje vedené ze Žabovřesk přes Pisárky do Kohoutovic a naopak tedy změní číslo linky vždy v zastávce Vaňkovo náměstí.

Zastávka Kuřim, TYCO ponese nově název Kuřim, TE.

Zastávky Olomoucká, u školy, Staré letiště a Těžební budou nově zařazeny do tarifní zóny 101.

Na všech denních linkách dojde k posunutí večerního přechodu z intervalu 10 / 20 minut na interval 15 / 30 minut, a to ze současných 20:30 hodin na cca 22 hodin. Stejně tak bude v ranních hodinách nepracovních dnů interval zkrácen už cca od 7 hodin.

Na většině linek dojde k úpravám časových poloh spojů a k navýšení počtu spojů zajišťovaných garantovanými nízkopodlažními vozidly. U zastávek uvedených v tabulce níže dojde ke změně v režimu zastavování.

(aktualizováno 2. 12. 2015)

zastávka původní režim nový režim linky poznámka
Heinrichova stálá o 4, N89
Hluboká stálá o 2, 5 změna se týká zastávky tramvají
Obřanský most stálá z N94 změna se týká pouze zastávky autobusů
Ořechovská stálá o 2, N96, 501 změna se netýká zastávky linek 105 a 505
Přístaviště stálá z 54, N98, 303 změna se týká pouze zastávky autobusů
Vojenská nemocnice stálá o 2, 3, 82, N97, N99
Všetičkova o w 4, N89
Zoologická zahrada stálá z 54, N98, 303 změna se týká pouze zastávky autobusů v ulici Obvodové (u tramvajové tratě)
Židovský hřbitov o w 8, 10

z - zastávka celodenně na znamení
o - zastávka od 20 do 5 hodin na znamení
w - zastávka v pracovní dny od 20 do 5 hodin a v nepracovní dny celodenně na znamení
autor: Miky, 30. 11. 2015, Změny v dopravě, trvalý odkaz