Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Zahájení plavební sezóny 2016

Loď Utrecht na Brněnské přehradě Zahájení jubilejní 70. plavební sezóny na Brněnské přehradě proběhne v bystrckém přístavišti v sobotu 16. dubna 2016. V 10:00 nastoupí v prostoru můstku č. 3 (pod kotvou) kapitáni ve slavnostních uniformách, vedoucí lodní dopravy podá hlášení generálnímu řediteli DPMB, zazní znělka lodní dopravy a na stožár vystoupá vlajka. Následovat bude ukázka spouštění lodě na hladinu a krátká zahajovací plavba, které se budou moci bezplatně zúčastnit i návštěvníci. Od 11:30 pak bude zahájen provoz podle pravidelného plavebního řádu.

Zimní období je vždy na přehradě věnováno pravidelné údržbě a opravám lodí. Letos ale navíc na návštěvníky čeká nové přístaviště na jedné z nejfrekventovanějších zastávek na Kozí horce. Konstrukčně je podobné přístavišti U Kotvy, jedná se tedy o pevné molo s přístavním můstkem, které umožní bezbariérový nástup do lodi. Samozřejmostí je pohodlná štěrková přístupová cesta.

Na oslavy 70. plavební sezóny zve i zbrusu nové VarioLF 1575 Jak už bylo zmíněno, lodní dopravu čeká letos jubilejní 70. sezóna, na což upozorňuje i celovozová reklama na tramvaji VarioLF 1575II, která vyjela poprvé s cestujícími před pouhým měsícem. Při příležitosti tohoto kulatého výročí je připravena řada akcí pro veřejnost, o nichž budou průběžně zveřejňovány podrobnější informace.
autor: Miky, 11. 4. 2016, Akce, trvalý odkaz