Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Brněnská muzejní noc 2016

Před dvěma lety zajišťoval dopravu na lince E také bílý vůz 7379 Po oslavách 70. výročí lodní dopravy bude v sobotu 21. května následovat tradiční Brněnská muzejní noc, letos již dvanáctá. Řada muzeí bude až do půlnoci otevřena pro neobvyklou noční návštěvu, a to buď zdarma, nebo za symbolické vstupné. Pro dopravu do areálů vzdálenějších od centra města je i letos připraveno 8 zvláštních bezplatných linek.

Zvláštní linky budou v provozu na těchto trasách:


Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Žlutý kopec - Česká - Jugoslávská - Bratislavská - Körnerova - Česká - Žlutý kopec

Linka C: Česká - Mohyla Míru

Linka D: Česká - Úzká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Česká - Hrad Špilberk

Linka F: Česká - Mendlovo náměstí - VIDA! - Anthropos

Linka G: Česká - Úzká - Hladíkova - Zetor Gallery

Linka H: Česká - Předklášteří


Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Doprava na linkách A - H je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou od 18. května k dispozici v informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici, přičemž část je vydávána ve středu 18., část ve čtvrtek 19. a část v pátek 20. května.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Provoz tramvajových linek 1, 4 a 8 bude prodloužen nad rámec běžných jízdních řádů a posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží.

Jízdní řády zvláštních linek a plánek přestupního uzlu Česká naleznete na stránkách www.dpmb.cz, další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 16. 5. 2016, Akce, trvalý odkaz