Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od 1. dubna

V ulici Březinově vznikne nová zastávka Tichého Od 1. dubna dojde k několika změnám v brněnské MHD:

Upravují se časové polohy některých spojů na expresních linkách E50 a E56.

Bude obnoven sezónní provoz cyklospojů na lince 55 a nově bude také zaveden na lince 57. Přeprava jízdních kol na nosiči na zadním čele je možná u vybraných spojů stanovených jízdním řádem, a to na lince 55 denně a na lince 57 v nepracovních dnech. Pro nakládku a vykládku kol jsou na lince 55 stanoveny zastávky Židenice, nádraží, Špačkova, Zetor, smyčka, Novolíšeňská, Jírova a Mariánské údolí, na lince 57 jsou to zastávky Tomkovo náměstí, Halasovo náměstí, Haškova, Klarisky a Útěchov, smyčka.

Zavedena bude také sezónní obsluha zastávky Hrad Špilberk linkou 80. V souvislosti se změnou jízdního řádu na lince 80 dojde také ke změně jízdního řádu linky 68.

Do trasy linek 80 a N89 bude od vyhlášení (plánovaný termín 1. 4. 2017 nebude dodržen) v úseku Kounicovy koleje - Náměstí Míru přidána zastávka Tichého. Zastávka bude umístěna v blízkosti křižovatky se stejnojmennou ulicí a bude provozována v režimu celodenně na znamení.

Na trase linky 78 bude v úseku Modřice, Decathlon - Modřice, Olympia nově zavedena zastávka Modřice, Möbelix. Obsluhována bude všemi spoji, které jedou přes zastávku Modřice, Decathlon, a to celodenně na znamení. Zařazena bude do tarifní zóny 510.

Spoj noční linky N98 od spojení ve 23:30 ve směru do Bystrce bude nově veden až do Žebětína na Bartolomějskou.

(aktualizace 31. 3. 2017)
autor: Miky, 24. 3. 2017, Změny v dopravě, trvalý odkaz