20 let trolejbusové vozovny Komín | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

20 let trolejbusové vozovny Komín

vozovna Komín K příležitosti výročí 20 let od dokončení trolejbusové vozovny v Komíně zve DPMB dne 24. června 2017 na den otevřených dveří v tomto areálu. Vozovna bude zpřístupněna od 12 do 18 hodin a vstup do ní je možný z ulice Veslařské od zastávky autobusů linek 44, 67 a 84. K vozovně budou vedeny v rámci dopravní nostalgie zvláštní linky z centra, které budou obsluhovány historickými vozidly.

Hlavní část programu proběhne na odstavné ploše, kde budou mít návštěvníci již tradičně možnost prohlédnout si historické i současné typy trolejbusů nebo montážní vůz údržby trolejového vedení doplněný o ukázku jednotlivých prvků trolejového vedení. Z odstavné plochy bude rovněž odjíždět trolejbus na komentovanou prohlídku pracovišť údržby umístěných v přízemí budovy. Před příjezdem do těchto prostor bude projíždět mycí linkou. Projekce zaměřená na řídící a informační systém se simulátorem vozidlové části tohoto systému bude probíhat ve školicí místnosti. Kromě toho bude na dni otevřených dveří stánek informační kanceláře, u něhož proběhne prodej směrových tabulí a upomínkových předmětů.

Pokud akci navštívíte, nezapomeňte se řídit pokyny pořadatelů, nevstupujte mimo vyhrazené prostory, nedotýkejte se technologických zařízení a dbejte zvýšené opatrnosti v blízkosti montážních jam.

» evidence vozidel vozovny Komín «
» fotografie z areálu vozovny Komín «
autor: Lukin, 8. 6. 2017, Akce, trvalý odkaz