Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Historická tramvaj T3M 1594 na Dopravní nostalgii

T3M 1594 při návratu do Medlánek z brzdové zkoušky T3M 1594 při návratu do Medlánek z brzdové zkoušky Největší atrakcí letošní Dopravní nostalgie, která každoročně neodmyslitelně patří k festivalu Ignis Brunensis, byla společně s provozem parního vlaku a parní tramvaje Caroline po železniční vlečce na výstaviště nově renovovaná tramvaj Tatra T2 ev. č. 1435. Kromě "té-dvojky" si svoji premiéru v muzejním provozu v tichosti odbyla i neméně zajímavá tramvaj T3M ev. č. 1594 patřící Technickému muzeu v Brně.

Tramvaj T3M 1594 byla jako zástupce tramvají s přelomovou tyristorovou výzbrojí TV 1 odkoupena Technickým muzeem v roce 2012 po odstavení z pravidelného provozu s cestujícími. V následujících letech procházela postupnými úpravami do stavu po modernizaci na typ T3M (cca počátek 80. let). Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, které jsou v rámci TMB alokovány na historické tramvaje, byly úpravy dokončeny až v červnu 2017.

Tramvaj T3M bude nadále sloužit jako historický exponát Technického muzea v Brně. Deponován je ve vozovně Medlánky, kde ho pracovníci TMB využívají mj. i k posunu ostatních historických tramvají. Provoz této tramvaje lze předpokládat pouze v rámci krátkodobých dohod mezi DPMB a TMB, zpravidla na konání Dopravní nostalgie.

Další informace o T3M 1594 si můžete přečíst v aktualitách o odkupu T3M Technickým muzeem a o prováděných úpravách na T3M.
autor: manil, 2. 7. 2017, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz