Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Netradiční přírůstky ve vozovém parku DPMB

Nové vozidlo dispečinku - mobilní pracoviště pro řízení provozu Nový člen flotily vozidel pro službu Seniorbus Na konci jara letošního roku pořídil brněnský dopravní podnik několik nových služebních vozidel.

Asi nejzajímavějším počinem je pořízení dodávkového automobilu Volkswagen Transporter, který bude sloužit pro potřeby řízení provozu. Obdržel evidenční číslo 6292 a svoji premiéru si odbyl při červnových akcích v rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy. Uvnitř nalezneme mobilní dispečerské pracoviště vybavené pracovním stolem s počítačem připojeným do podnikové sítě a umožňujícím tak využití aplikací Řídícího a informačního systému (RIS), samozřejmostí je také vysílačka pro spojení jak s jednotlivými vozidly MHD, tak s dispečerem radiosálu v budově na ulici Novobranské. Specifické úpravy interiéru realizovala firma SICAR, spol. s r. o. Využití vozidlo nalezne při všech akcích, při nichž probíhá dispečerské řízení provozu v místě konání, například při letních akcích na hradě Veveří, závodech na Masarykově okruhu nebo už zmiňovaných ohňostrojích na přehradě a dalších akcích v rámci festivalu BMUE.

Další červnovou novinkou je rozšíření provozu Seniorbusů. Pro vysoký zájem cestujících je od 15. června v provozu třetí vůz, dodaný na konci měsíce května. Typ a provedení je až na několik detailů shodný se starším vozem 6279, jde tedy o Fiat Doblo Cargo XL se zvýšenou střechou a plošinou pro nájezd invalidního vozíku. Novému vozidlu bylo přiděleno evidenční číslo 6293. Pro úplnost uveďme, že služba Seniorbus je na území města Brna poskytována od 1. června 2016 a je určena pro seniory nad 70 let a pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Po boku zmíněných dvou vozidel Fiat Doblo Cargo XL ji zajišťuje ještě vůz Fiat Doblo 1.4 T-Jet CNG s evidenčním číslem 6280.
autor: Miky, 21. 7. 2017, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz