Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Nehoda trolejbusu mezi Brnem a Šlapanicemi

Tolejbus 3019 po nehodě (foto: HZS Jihomoravského kraje) Tolejbus 3019 po nehodě (foto: HZS Jihomoravského kraje) Druhý den roku 2018 poznamenala vážnější nehoda trolejbusu ev. č. 3019, který přibližně v 8:45 při jízdě na lince 31 (kurz 8/33) ve směru z Brna do Šlapanic ze zatím neuvedených příčin sjel před zastávkou Šlapanice, Hraničky mimo komunikaci a čelně se střetl se sloupem trolejového vedení. Při nehodě byli lehce zraněni tři cestující a řidič trolejbusu, který zůstal zaklíněn v kabině a museli jej s použitím techniky vyprostit zasahující hasiči. Ti také zajistili trolejbus a přelomený sloup proti dalšímu pohybu. Odklízení následků nehody si vyžádalo přes tři a půl hodiny; během této doby byla silnice mezi Slatinou a Šlapanicemi zcela uzavřena. Linka 31 proto byla ukončena u slatinské vozovny a ve vyřazeném úseku zajišťovaly náhradní dopravu záložní autobusy s odklonem přes Bedřichovice.

Vůz 3019 odstavený ve vozovně Komín Příčina nehody je v šetření, vůz 3019 byl po ukončení šetření na místě odtažen do vozovny Komín, kde bude podroben technické prohlídce.

Podrobnější informace k zásahu včetně fotodokumentace jsou k dispozici na stránkách HZS Jihomoravského kraje (odkaz) a ZZS Jihomoravského kraje (odkaz).
autor: Miky, 2. 1. 2018, Mimořádnosti, nehody, trvalý odkaz