Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Tramvaj Plotní - výluka tramvají do Komárova se blíží

"Trojče" VarioLF + VV60LF + T3R.EV už v ulicích Brna nepotkáme, minulostí je i budova bývalé Vlněny v ulici Dornych. Zanedlouho odtud zmizí i tramvajové koleje. Dne 31. ledna proběhla na radnici městské části Brno-střed diskuze k plánované dlouhodobé uzavírce ulic Dornych a Plotní spojené s přesunem komárovské tramvajové tratě. Kromě představitelů dotčených městských částí se akce také zúčastnili zástupci Dopravního podniku města Brna, a to generální ředitel Ing. Miloš Havránek a provozní ředitel Ing. Jan Seitl. Představili přitom plánovanou organizaci veřejné dopravy v průběhu uzavírek.

V první etapě bude uzavřena ulice Dornych v úseku mezi Zvonařkou a zastávkou Konopná. Přípravné stavební práce by měly být zahájeny po jarních prázdninách, přerušení dopravy v ulici Dornych nastane o měsíc později, tedy 12. března. Od tohoto data bude linka 12 ukončena ve smyčce Zvonařka. Náhradní doprava bude řešena pomocí pravidelných autobusových linek 40, 48 a 63 odkloněných ve směru do centra ulicí Plotní. Pravidelné linky doplní výluková autobusová linka x12 v úseku Úzká - Komárov a také linka 50 prodloužená o stejný úsek, tedy z Komárova na Úzkou. Linka 64 pojede obousměrně přes Černovické nábřeží a ulicí Křenovou, Masnou a přes Černovické nábřeží bude také odkloněna linka 67. Spoje linky 67 jedoucí nyní pouze na Zvonařku budou ukončeny v Komárově.

Noční autobusová linka N95 a regionální linka 109 pojedou obousměrně ulicí Plotní.

Pro uvolnění kapacity zastávek na Úzké se jedná o přesunu zastávky regionálních linek 701 a 702 do ulice Uhelné, to ale zatím nebylo potvrzeno.

Uvedená dopravní opatření se předpokládají přibližně na dobu jednoho roku, poté naváže druhá etapa stavby s přerušením tramvajové dopravy i do smyčky Zvonařka. Podrobnější informace o dalších etapách by měly být známy ve druhé polovině roku 2018.
autor: Miky, 1. 2. 2018, Ostatní, trvalý odkaz