Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Brněnská muzejní noc 2018

Čtrnáctý ročník Brněnské muzejní noci je naplánován na sobotu 19. května 2018. Od odpoledních hodin až do půlnoci bude pro neobvyklou noční návštěvu otevřena řada muzeí, a to buď zdarma, nebo za symbolické vstupné. Pro dopravu do areálů vzdálenějších od centra města bude v provozu 8 zvláštních autobusových linek.

Trasy zvláštních linek se oproti minulým ročníkům nemění:


Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Žlutý kopec - Česká - Jugoslávská - Bratislavská - Körnerova - Česká - Žlutý kopec

Linka C: Česká - Mohyla Míru

Linka D: Česká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Česká - Hrad Špilberk

Linka F: Česká - Mendlovo náměstí - VIDA! - Anthropos

Linka G: Česká - Hladíkova - Zetor Gallery

Linka H: Česká - Předklášteří


Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Na linku A budou nasazeny také historické autobusy Technického muzea. Doprava na linkách A - H je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou od středy 16. května k dispozici v historickém autobusu, který bude sloužit jako informační stánek na náměstí Svobody.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Provoz tramvajových linek 1, 4, 8 a 12 bude prodloužen nad rámec běžných jízdních řádů a posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží.

Jízdní řád a další informace o muzejní noci naleznete na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 14. 5. 2018, Akce, trvalý odkaz