Změny v Tarifu IDS JMK od 1. září | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v Tarifu IDS JMK od 1. září

IDS JMK Od 1. září 2018 bude v příměstské a meziměstské dopravě v České republice zavedena sleva 75 % z ceny jízdného pro děti od 6 do 15 let, mládež od 15 do 18 let, studenty od 18 do 26 let a seniory od 65 do 70 let. V souladu s tímto opatřením dojde ke změně Tarifu IDS JMK, jejíž hlavní body zde shrneme.

Pro cestu mimo Brno (tarifní zóny 100 a 101) nebo mezi Brnem a mimobrněnskou zónou bez přestupu budou moci nově děti, mládež, studenti a senioři využít jízdenky označené jako "zlevněná A" v ceně 25 % základního jízdného.

V případě, že cestující z kategorií mládež, studenti a senioři cestuje pouze v rámci Brna nebo na jeho území přestupuje, je nutné využít jízdenku "zlevněná B". Bezplatná přeprava dětí do 10 let na území Brna zůstává zachována, děti od 10 do 15 let mohou i v Brně cestovat s jízdenkou "zlevněná A".

Výrazné slevy se zavádí také u předplatních jízdenek pro seniory. Zvláštní roční kupón, který opravňuje seniory do 70 let využívat v zónách 100 a 101 zlevněné jednorázové jízdenky, bude nově stát 840 Kč (dříve 420 Kč) a umožní držiteli cestovat s jízdenkou "zlevněná A".

V Brně se nově zavádí tzv. navazující měsíční jízdenka. K dispozici bude pouze v elektronické podobě na e-shopu www.brnoid.cz a na základě bezproblémového a včasného placení jízdného inkasem se bude její cena postupně snižovat, až se přiblíží ke dvanáctině ceny roční jízdenky. Zavedení navazující jízdenky má význam pro cestující, pro něž může být jednorázový výdaj za roční jízdenku příliš vysoký.

Kompletní přehled nového tarifu včetně ceníku a další informace je možné najít na stránkách DPMB (odkaz) a IDS JMK (odkaz).
autor: Miky, 27. 8. 2018, Ostatní, trvalý odkaz