Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v dopravě od 1. září

Po prázdninách také bude obnoven provoz na zrekonstruované trati v ulici Nezamyslově Od 1. září dochází k několika změnám v dopravě v brněnské MHD.

Ukončena byla řada prázdninových výluk a dotčené linky se vrací na své pravidelné trasy. Jde zejména o výluku tramvají a autobusů na Moravském náměstí (linky 3, 5, 9, 67, N92 a N93), výluku tramvají v ulici Rašínově (linky 4 a 9), výluku tramvají do Líšně (linky 8 a 10) a výluku trolejbusů a autobusů na Slovanském náměstí (linky 30, 44 a 84). Zde se doprava vrací do stavu před prázdninami, provoz tedy bude veden obousměrně po jižní části Slovanského náměstí.

V platnosti nadále zůstává výluka v ulici Valchařské (linky 4, 57 a 75), výluka v ulici Údolní (linka 4), výluka trolejbusů a autobusů v ulici Chodské (linky 32, 67, 68 a 81), výluka autobusů v ulici Páteřní (linky 54 a N98) a další omezení menšího rozsahu, jejichž kompletní výčet naleznete v sekci Výluky.

Pokračuje také dlouhodobá výluka v ulici Dornych, která se týká tramvajových a autobusových linek v jižní části města. Vedení autobusových linek se nemění, upraveno ale bude vedení linek tramvajových, kdy linka 12 pojede od hlavního nádraží odklonem do Juliánova a linka 9 bude při jízdě od Lesné ukončena polookružně v centru města.

V souvislosti s ukončením výluk v centru města se na svoji pravidelnou trasu přes náměstí Svobody vrací historická tramvajová linka H4. Bude také obnoven provoz retro tramvaje na lince 10 každou 1. a 3. sobotu v měsíci. Předpoklad provozu historických a retro vozidel je do konce měsíce října.

Vzhledem k novému stavebnímu uspořádání prostoru zastávky Moravské náměstí pro směr do a od ulice Milady Horákové bude zrušena zastávka Moravské náměstí pro linku 67. Náhradou bude do její trasy zařazena nedaleká zastávka Janáčkovo divadlo v ulici Rooseveltově.

Vybrané spoje na lince 55 budou opět obsluhovat autobusy s nosičem pro přepravu jízdních kol. Provoz cyklobusů na linkách 55 a 57 se předpokládá do konce měsíce října.
autor: Miky, 1. 9. 2018, Změny v dopravě, trvalý odkaz