DOD Medlánky a Brněnská muzejní noc 2019 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

DOD Medlánky a Brněnská muzejní noc 2019

Další akce v rámci oslav výročí 150 let MHD v Brně je naplánována na sobotu 18. května, kdy se uskuteční den otevřených dveří v medlánecké vozovně. Areál bude otevřen od 12:00 do 17:00 a návštěvníci si budou moci prohlédnout vozovnu tramvají, autobusů i Ústřední dílny. K tomu bude připraven následující program:

12:00 – slavnostní zahájení
13:30 – komentovaná ukázka zásahu složek záchranného systému
14:30, 15:15, 16:00 – ukázky nakolejování tramvají
15:30 – prezentace řídícího a informačního systému RIS II

Po celou dobu bude probíhat další doprovodný program pro děti i dospělé, v pravidelných intervalech pak bude vyjíždět Pivní šalina K2R-RT 1018 na okružní jízdy do smyčky Technologický park a zpět.

Pro dopravu do Medlánek budou vypravena historická vozidla na linku Náměstí Svobody – Vozovna Medlánky, a to tramvaje a autobusy ze sbírek Technického muzea a z řad retro vozidel dopravního podniku. Jízdné na této lince bude činit 30 Kč jedním směrem a 50 Kč zpáteční.


Ve večerních hodinách bude následovat patnáctý ročník Brněnské muzejní noci. Pro dopravu do areálů vzdálenějších od centra města bude stejně jako v minulých letech v provozu 8 zvláštních autobusových linek:


Linka A: Česká – Klusáčkova – Skácelova – Technické muzeum

Linka B: Žlutý kopecČeská – Jugoslávská – Bratislavská – Körnerova – ČeskáŽlutý kopec

Linka C: ČeskáMohyla Míru

Linka D: Česká – Úzká – Komárov – Chrlické náměstí – Rajhrad

Linka E: ČeskáHrad Špilberk

Linka F: Česká – Mendlovo náměstí – VIDA! – Anthropos

Linka G: Česká – Úzká – Hladíkova – Zetor Gallery

Linka H: ČeskáPředklášteří


Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Vybrané odjezdy zajistí nízkopodlažní autobusy. Na linku A budou nasazeny také historické autobusy Technického muzea. Doprava na linkách A - H je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou ve dnech 16. a 17. května k dispozici v historickém autobusu, který bude sloužit jako informační stánek na náměstí Svobody.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Provoz tramvajových linek 1, 4, 8 a 12 bude prodloužen do 1:00 a posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží.

Jízdní řád a další informace o muzejní noci naleznete na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 12. 5. 2019, Akce, trvalý odkaz