Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od 31. srpna

KT8D5 1728 na rozdělení tratí u ulice Ostravské; v tomto místě byly při letní výluce instalovány rychlostní výhybky Od soboty 31. srpna 2019 dojde k obnovení provozu po ukončení řady letních výluk, ale také k několika změnám v organizaci dopravy. V následující aktualitě nabízíme jejich přehled.

Tramvaj Plotní – otevření ulice Dornych

Výstavba v rámci projektu Tramvaj Plotní pokračuje další etapou, při níž bude nově pouze pro nekolejovou dopravu zahájen provoz rekonstruované ulice Dornych. Naopak uzavřena bude pro veškerou dopravu ulice Plotní. Pro MHD to znamená několik změn:

  • Linky 40, 48, 50, 63, E63 a N95 pojedou nově v úseku Úzká – Komárov ulicí Dornych (linka N95 se tedy vrací na svou původní trasu). Na trase obslouží zastávky Zvonařka (u křižovatky Dornych × Zvonařka), Kovářská (přibližně v místě bývalé tramvajové zastávky) a Konopná (definitivní poloha v zastávkových zálivech).
  • Linka 67 pojede nově i ve směru do Komárova ulicemi Kalovou a Svatopetrskou. Nebude tak již obsluhovat zastávky Černovické nábřeží, Černovická a Mariánské náměstí, na nové trase obslouží zastávku Konopná. Ve směru do centra se trasa nemění. Spoje ukončené v Komárově odbočí z ulice Svatopetrské vlevo do ulice Černovické a pro výstup zastaví na zastávce Mariánské náměstí.
  • Linka 77 se vrací na svou pravidelnou trasu ulicemi Dornych, Zvonařka a Hladíkova. Provoz vybraných spojů ve směru do centra ulicí Křenovou s ukončením u hlavního nádraží zůstane zachován.
  • Linka N94 se vrací na svou pravidelnou trasu ulicemi Dornych, Zvonařka a Hladíkova.
  • Organizace provozu na linkách 9, 12, 47, 49 a 61 zůstává stejná jako v předchozí etapě.

Zastávka Zvonařka bude nově pro všechny linky umístěna v blízkosti křižovatky Dornych × Zvonařka. Zastávka Železniční bude dočasně zrušena. Podrobnosti k organizaci dopravy naleznete v sekci Výluky – Rekonstrukce ulic Dornych a Plotní – 3. etapa.

Cejl a Zábrdovický most – uzavírka ulice Zábrdovické

Organizace výluky Zábrdovický most se vrací do podoby před letními prázdninami, bude tedy obnoven provoz tramvají v ulici Cejl a obsluha dočasné zastávky Francouzská linkami 2, 3 a 4. Znovu bude v provozu i autobusová zastávka Lazaretní, vzhledem k rekonstrukci plynovodu ale nebude možný průjezd autobusů ulicí Zábrdovickou přes zastávku Vojenská nemocnice. Linka 58 proto pojede v úseku Lazaretní – Tomáškova obousměrně ulicí Lazaretní a okolo OD Kaufland. Zastávku Vojenská nemocnice nebude možné obsloužit, náhradou autobusy zastaví na zastávce Kuldova.

Linka 201 vynechá zastávky Lazaretní a Vojenská nemocnice, náhradou zastaví na zastávce Kuldova. Linka 202 obslouží pouze zastávky Židenice, nádraží a Lazaretní, kde bude ukončena.

V souvislosti s ukončením výluky tramvají na Cejlu bude ukončen provoz náhradní autobusové linky x11 a provoz zastávky Pastrnkova. Linka 46 bude opět obsluhovat konečnou zastávku Erbenova.

Podrobnosti k organizaci dopravy naleznete v sekci Výluky – Rekonstrukce Zábrdovického mostu + uzavírka ulice Zábrdovické.

Ukončení dalších letních výluk a omezení

Obnoven bude také provoz linek 8 a 10 do Líšně a na Stránskou skálu.

Změněna bude organizace dopravy v oblasti mimoúrovňové křižovatky Žabovřeská × Kníničská. Nově bude možná jízda od Bystrce do Králova Pole, uzavřeno naopak bude odbočení od Bystrce do Pisárek. S tím souvisí obnovení zastávky Štursova pro linky 30, 36, 67, 84, N89, N92 a N93 ve směru do Králova Pole a také ukončení omezení linky N98 u zastávky Jundrovská. V případě operativní náhradní dopravy za linku 1 bude nutné v obou směrech počítat s prodloužením jízdní doby v úseku Bráfova – Vozovna Komín, autobusy pojedou po objízdné trase přes kruhový objezd Žabovřeská × Hradecká.

Po 19 měsících bude dokončena oprava mostu na ulici Černovické přes ulici Olomouckou. Na svou původní trasu ulicí Gajdošovou se proto vrací linka E75.

Naplánováno je také ukončení rekonstrukce kanalizace a komunikace v Chrlicích v ulici Davídkově. Spoje linky N95 vedené do Újezda se tedy vrací na svou pravidelnou trasu přes zastávku Chrlice, smyčka.
autor: Miky, 26. 8. 2019, Změny v dopravě, trvalý odkaz