Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Nová tramvaj EVO 2 "Drak" představena

Ve čtvrtek 27. února 2020 v odpoledních hodinách představil Dopravní podnik města Brna, a. s., ve smyčce Technologický park nový typ tramvaje EVO 2. Jedná se o první vůz ze série až 41 plně nízkopodlažních klimatizovaných tramvají pro Brno, které jsou kompletovány ve vlastních ústředních dílnách DPMB.

Výrobcem nové dvoučlánkové tramvaje je Aliance TW Team sdružující výrobce KOS Krnov, Pragoimex a konstrukční kancelář VKV Praha. Výroba hrubé stavby vozové skříně probíhá v KOS Krnov. Po svaření je karoserie na silničních podvalnících přepravena do Brna, kde probíhá její lakování a kompletace včetně oživení. Dodavatelem elektrické výzbroje je společnost Cegelec.

První zkompletovaný vůz obdržel ev. č. 1822, navazuje tak na číselnou řadu částečně nízkopodlažních středněkapacitních tramvají Škoda LTM 10.08 "Anitra". Před zahájením zkušebního provozu vůz obdržel slušivý polep v grafice zelené dračí kůže. Lakování tramvaje, které v průběhu minulého roku navrhovali a z nejlepších návrhů následně v anketě vybírali sami cestující, bude představeno ve středu 26. března 2020 v 15 hodin v Pisárkách. Do tohoto data budou první dva vozy zabalené v dračí kůži vykonávat zkušební provoz zejména za účelem nastavení parametrů chování tramvaje a ověření bezproblémové průjezdnosti všech tramvajových tratí.

Dračí kůže odkazuje na přezdívku tramvaje "Drak", která byla stejně jako nátěr vozu vybrána cestující veřejností v anketě.

V současné době se v Brně nachází již 5 tramvají EVO 2. Druhý vůz je již pojízdný, ostatní tři vozy jsou v ústředních dílnách v různém stádiu rozpracování.
autor: BMHD, 27. 2. 2020, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz