Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Zahájení provozu tramvají EVO 2 "Drak"

EVO 2 1823 krátce po prvním výjezdu na pravidelnou linku Původní termín zahájení provozu tramvají typu EVO 2, včetně podoby samotného slavnostního aktu, který byl stanoven na 26. března 2020, byl zrušen s ohledem na momentální stav šíření nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Zahájení provozu nakonec proběhlo až dnes, tedy 24. dubna 2020. Jako první zasáhl po krátkém ceremoniálu na náměstí Míru do provozu "Drak" ev. č. 1823, který byl počínaje odjezdem ve 12:21 z Masarykovy čtvrti vypraven na 12. kurz linky 4.

První dvě tramvaje EVO 2 ev. č. 1822 a 1823 byly zpojízdněny v únoru 2020. Následně probíhal testovací provoz zejména za účelem odstranění závad a nedostatků a k nastavení řídícího software obou vozů. S novými tramvajemi byla rovněž vykonána zkouška průjezdnosti kompletní tramvajové sítě včetně běžně nevyužívaných spojek nebo smyček a také profilové zkoušky ke stanovení oblouků, kde nové tramvaje při míjení nemohou bezkolizně projet. Oba vozy tak bylo možné často potkat v ulicích na zkušebních jízdách.

Po úspěšném odladění obě tramvaje absolvovaly technicko-bezpečnostní zkoušku a byly předány do vozovny Medlánky; po spuštění provozu nové haly denního ošetření v Pisárkách se počítá s jejich přeřazením do pisárecké vozovny. V prvních dnech bude do provozu zasahovat vždy jedna z tramvají, přičemž druhá bude sloužit k zaškolení provozního personálu. Po zařazení dalších vozů do provozu se počítá s jejich prioritním využitím na lince č. 4.

V současné době je v Brně celkem 7 tramvají typu EVO 2. Kromě prvních dvou vozů se všechny ostatní nachází v ústředních dílnách v různém stádiu kompletace, přičemž vůz 1824 je již zpojízdněn. Pravidelně aktualizovaný přehled tramvají EVO 2 v Brně naleznete v evidenci.
autor: BMHD, 24. 4. 2020, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz