Pět nových crosswayů v provozu | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Pět nových crosswayů v provozu

Bílý Crossway LE CITY 12M NP byl v rámci předváděcího provozu zapůjčen i do Jeseníku, kde pod hlavičkou společnosti Arriva Morava zajišťoval dopravu do areálu Priessnitzových lázní Pohled do interiéru předváděcího autobusu Crossway LE CITY 12M NP Jak jsme avizovali v minulé aktualitě (Nové autobusy Iveco Crossway v Brně), poslední z pěti bezplatně pronajatých autobusů Crossway dorazil do Brna na konci června 2021. Jedná se o vůz Iveco Crossway LE CITY 12M NP a vzhledem k tomu, že již od roku 2019 sloužil jako předváděcí autobus společnosti Iveco Czech Republic, zůstal mu pro Brno netypický bílý lak. V rámci předváděcího provozu se autobus mimo České republiky podíval i do Maďarska, po návratu ze zahraničí se již začal vyskytovat v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje – nejprve u společnosti ZDS Psota na linkách znojemské MHD, následně se s ním mohli setkat už i obyvatelé Brna a okolí, a to u ČSAD Tišnov na linkách 51 a 71.

Nakonec zakotvil u Dopravního podniku města Brna, kde byl pod evidenčním číslem 2745II přidělen do vozovny ve Slatině, stejně jako ostatní pronajaté vozy. Po vyřízení nezbytných formalit a instalaci palubního počítače, validátorů a dalších komponent RIS II (zajímavostí je, že tyto pocházejí z vozu B931 7464, jenž se stále fyzicky nachází v medlánecké vozovně) byl vůz 2745II poprvé nasazen do provozu v pátek 9. července 2021, a to na ranní i odpolední část kurzu 11/75. Podrobnosti o historii autobusu naleznete v evidenci po kliknutí na evidenční číslo výše.

Již na začátku června se postupně do provozu zařadily i autobusy Crossway LE CITY 14.5M 2741II2743II a autobus Crossway LE CITY 12M NP 2744II. Jak již bylo zmíněno, patnáctimetrové vozy jsou nasazovány především na kurzy letištní linky E76, zatímco dvanáctimetrové vozy slouží na slatinských kurzech, na něž jsou běžně vypravovány autobusy Urbanway 12M CNG.
autor: Miky, 12. 7. 2021, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz