Iveco Streetway 12M na zkoušku v Brně | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Iveco Streetway 12M na zkoušku v Brně

Předváděcí Streetway 12M v Brně na lince 67 Předváděcí Streetway 12M v Brně na lince 84 Ve zkušebním provozu na linkách brněnské MHD se v pátek 21. ledna 2022 poprvé objevil předváděcí autobus Iveco Streetway 12M. Do Brna byl přivezen ve středu 19. ledna 2022, bylo mu přiděleno evidenční číslo 2728II a vypravován je z vozovny ve Slatině především na linku 67. Testování má probíhat přibližně 2 týdny.

Autobus Iveco Streetway vzešel ze spolupráce společnosti Iveco Bus a tureckého výrobce Otokar, přičemž vychází z modelové řady Otokar KENT, která je na trhu nabízena již od roku 2009. Má se jednat o cenově dostupnou alternativu modelu Iveco Urbanway zejména pro východní a jihovýchodní část Evropy, nabízen by však měl být i ve střední Evropě nebo například v Africe, na Blízkém východě a v Asii. Na rozdíl od původního modelu Otokar KENT je Streetway poháněn motorem Iveco Cursor 9 (turecký výrobce využívá motory Cummins), liší se také design předního a zadního čela. Streetway je nabízen v délkových verzích 12 m a 18,75 m a poháněn může být buď klasickou motorovou naftou, nebo stlačeným zemním plynem (CNG).

Interiér předváděcího vozu Streetway 12M Interiér předváděcího vozu Streetway 12M Podrobnější údaje jsou k dispozici na stránkách výrobce: www.ivecocr.cz/clanek/streetway

(aktualizace 23. 1. 2022 – doplnění aktuálních fotografií z Brna)
autor: Miky, 22. 1. 2022, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz