Tramvaj Škoda 45T v Brně | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Tramvaj Škoda 45T v Brně

Nová tramvaj Škoda 45T budoucího ev. č. 1760 čekající na vyložení. V ranních hodinách ve středu 12. 10. 2022 dorazila do medlánecké vozovny na speciálním silničním návěsu nová tramvaj Škoda 45T. Jedná se o první vůz z až 40kusové série obousměrných plně nízkopodlažních osminápravových tramvají. Vozidla mají plně otočné podvozky, všechny osy jsou hnané.

První z vozidel obdrží evidenční číslo 1760 a bude zařazeno do vozovny Medlánky. Po složení z návěsu proběhne technicko-bezpečnostní zkouška a zaškolení personálu, následovat bude plnění zkoušek předepsaných Drážním úřadem včetně ověřovacího provozu bez cestujících. Do konce roku je plánován i zkušební provoz s cestujícími. Vzhledem k obousměrnosti je pravděpodobné nasazení nové tramvaje na linku 8, která bude mít po otevření nového úseku k Nemocnici Bohunice obě konečné stanice řešeny jako úvraťové.

Nejpozději na začátku příštího roku dorazí další 4 tramvaje. Další vozidla jsou v rámci uzavřené rámcové smlouvy platné do roku 2026 jako opční.

Podrobnou technickou specifikaci nové tramvaje přineseme v některé z dalších aktualit.
autor: BMHD, 12. 10. 2022, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz