Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

10 let trolejbusové vozovny Komín

Dne 11. května 2007 uplynulo přesně 10 let od oficiálního zprovoznění trolejbusové vozovny Komín. První kulaté výročí jedné z nejmodernějších staveb z oblasti zázemí vozidel veřejné dopravy bude u příležitosti tradičního festivalu Brno - město uprostřed Evropy (www.bmue.cz) zpestřeno dnem otevřených dveří v tomto zajímavém provozu. Návštěvníci si budou moci prohlédnout kompletní zázemí vozovny včetně mycí linky, hal denní, lehké i těžké údržby, či jiná různá specializovaná pracoviště, k vidění budou samozřejmě i běžné provozní vozy nacházející se v dílnách v různých fázích oprav. Od pracovníků vozovny se budou moci návštěvníci dozvědět celou řadu zajímavých informací. Areálem vozovny budou projíždět trolejbusy tak, že návštěvníci se mimojiné svezou i místy, kam se běžně nikdy nedostanou, například po točené rampě do horního podlaží vozovny, kde je rozlehlá krytá odstavná plocha. K vidění bude opět také funkční RC model trolejbusu 22Tr modeláře Marka Bureše.
Den otevřených dveří ve vozovně Komín se koná 2. června 2007. Vstup pro návštěvníky je horní vrátnicí vozovny (přímo u zastávky linek 29 a 67 Vozovna Komín), pro dopravu k vozovně je možno využít také tramvaje linek 1, 3 a 11 s výstupem u stejnojmenné zastávky. K vozovně budou také v půlhodinových intervalech zajíždět historické trolejbusy Technického muzea Brno po trase Česká - Slovanské nám. - Přívrat - Vozovna Komín - Anthropos - Rybnická - Čtvrtě - Kamenný vrch a zpět. Na těchto spojích platí zvláštní jízdné. (foto: Verusha)
Prosíme všechny návštěvníky dne otevřených dveří, aby dbali pokynů pořadatelů a v zájmu své vlastní bezpečnosti se pohybovali především v prostoru dílen s nejvyšší opatrností.
autor: Verusha, 11. 5. 2007, Akce, trvalý odkaz