Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Dopravní nostalgie

V rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy pro všechny Brňany a návštěvníky Brna připravil Dopravní podnik o víkendu 2. a 3. června spoustu zajímavých akcí spojených s dopravou pod souhrnným názvem Dopravní nostalgie. (foto: Fixi)

2.června 2007:
Stěžejním bodem v programu bude po celou sobotu den otevřených dveří v trolejbusové vozovně Komín, která tento rok slaví 10. výročí (viz. samostatná pozvánka).
V 9:30 bude z Komína vypraven speciální konvoj historických autobusů a trolejbusů, který se po trase linky 29 vydá na Českou. Na ulici Klusáčkova se k tomuto silničnímu konvoji přidá ještě sbírka historických tramvají, která společně s autobusy, od kostela sv. Tomáše obohacenými ještě o koňku, pojede k náměstí Svobody, kde do 10:30 bude tvořit statickou expozici dějin brněnské MHD. Od 10:30 se již všechna vozidla rozjedou na speciální linky, které budou vázány především k oslavované vozovně v Komíně. Parní a elektrické tramvaje pojedou po trase: nám. Svobody - Hlavní nádraží - Mendlovo náměstí - Pisárky - vozovna Komín od 10:30 do 18:00 hodin v intervalu 30 minut. Autobusy budou cestující vozit z náměstí Svobody přes: Joštovu, Údolní, Úvoz, Veveří, Minskou, Štursovu opět do Vozovna Komín od 10:30 do 18:00 hodin také v intervalu 30 minut. Trolejbusy: Česká - po lince 32 na Slovanské náměstí, dále po lince 30: Štursova - Vozovna Komín a následně po lince 29: Veslařská, Rybnická, Petra Křivky - Kamenný vrch od 10:30 do 17:30 hodin v intervalu 30 minut. Koňka bude jezdit v okruhu náměstí Svobody - Masarykova, Benešova, Rooseveltova, Rašínova - náměstí Svobody s odjezdy od 11:00 do 18:00 hodin v intervalu 60 minut.

3.června 2007:
Historické dopravní prostředky budou v neděli jezdit od 13:00 do 18:00 a to následujícím způsobem:
Tramvaje parní a elektrické: náměstí Svobody - Malinovského nám. - Tomkovo nám. - Husovice - Obřany, Babická v intervalu 30 minut.
Autobusy: "hvězdicové jízdy" po trase náměstí Svobody - Milady Horákové - Drobného - Erbenova - Zemědělská - Jugoslávská - Mathonova - náměstí SNP - Provazníkova - Valchařská - Obřanská - Obřany - Bílovice nad Svitavou - Řícmanice - Kanice - Ochoz u Brna - Šimáčkova - Klicperova - Trnkova - Malá Klajdovka - Dělnický dům - Dulánek - Zábrdovická - Cejl - Radlas - Špitálka - Křenová - Masarykova - náměstí Svobody s odjezdy z náměstí Svobody od 13:00 do 17:30 hodin v intervalu 30 minut.
Trolejbusy: "hvězdicové jízdy" v trase Česká - Koliště - Hlavní nádraží - Křenová - Vlárská - Šlapanice - Hladíkova - Mlýnská - Křenová - Vozovna Slatina - Křenová - Koliště - Veveří - Kounicova - Kotlářská - Drobného - Milady Horákové - Koliště - Česká s odjezdy z České od 13:00 do 17:00 hodin v intervalu 30 minut.
Koňka: nám. Svobody - okruh Masarykova, Benešova, Rooseveltova, Rašínova - nám. Svobody v intervalu 60 minut.

Po celý víkend bude odkloněna pravidelná tramvajová linka 4, která nepojede přes nám. Svobody, ale přes ulici Husovu (směrem do Obřan) a Roosveltovu (směrem na nám. Míru), a nebude v provozu historická linka s označením H.

Jízdné (platí pro oba dny):
Autobusy, trolejbusy, el. tramvaje:
- Jízdenka jednosměrná: 30 Kč
- Obousměrná (platí také pro hvězdicové jízdy autobusů a trolejbusů): 50 Kč
- Rodinná obousměrná (4 jízdy): 150 Kč
- Celodenní (10 jízd): 150 Kč
Parní tramvaj:
- Jednosměrná jízdenka: 100 Kč
- Zpáteční: 150 Kč
Koněspřežnou tramvaj:
- Jedna jízda (okružní): 150 Kč
autor: Eda, 29. 5. 2007, Akce, trvalý odkaz