K nejvýznamnějším změnám v oblasti města Brna patří:
- Linka 4: Z důvodu kompletní rekonstrukce tramvajové trati a inženýrských sítí v ulici Rašínova pojede linka 4 po dobu asi 8 měsíců svou klasickou trasou: ve směru do Obřan z Komenského nám. ulicí Husovou a Nádražní a ve směru do Masarykovi čtvrti z Malinovského nám. ulicemi Roosveltovou a Joštovou.
- Linka 13: Z důvodu prodloužení tramvajové trati v Králově poli bude tato linka ukončena cca do poloviny prosince 2007 společně s linkou 12 ve smyčce Královo pole, Červinkova.
- Linka 25: Je obnovena ve své plné předvýlukové trase: Osová - Nemocnice, Bohunice - Pisárky - Mendlovo nám. - Úvoz - Zimní stadion - Stará Osada - Pálavské nám. - Novolíšeňská. V ranni špičce budou vybrané spoje ukončeny již v nově vybudovaném terminálu Nemocnice, Bohunice (nepojedou na Osovou) a linka nebude mezi 5. a 8. hodinou ranní vedena závlekem přes Starou Osadu (vynechá zastávky Svatoplukova a Stará Osada).
- Linka 29: Linka bude v provozu ve všedních dnech od 5 do 20 hodin v trase: Osová - Pisárky - Jundrov - Komín - Žabovřesky - Česká s tím, že v ranní špičce (cca 5:00 - 8:00) linka pojede ve směru na Osovou mezi zastávkami Anthropos a Čtvrtě ulicemi Pisáreckou a Rybnickou (nepojede přes Kohoutovice) a podobně v odpolední špičce (cca 14:00 - 17:30) v opačném směru.
- Linka 34: Linka bude v provozu od 5 do 23 hodin v pracovních dnech a sobotu, v neděli od 13 do 23 hodin.
- Linka 36: Ruší se závleky vybraných spojů této linky přes Vychodilovu.
- Okružní linky 44/84: Okružní linky nově pojedou v úseku Pisárky – Přívrat ulicemi Veslařskou, Štursovou a Kroftovou, čímž obslouží vždy v příslušném směru zastávky Anthropos – Pod Jurankou – Veslařská – Jundrov, hřiště – Optátova – Vozovna Komín – Hlavní – Štursova – Vrázova; tímto se pro linky 44 a 84 ruší zastávky Bráfova, Horova, Mozolky, Petřvaldská a Topolky.
- Linka 60: V úseku Zvonařka - Ústřední hřbitov po své původní trase, dále pak z Ústředního hřbitova ulicí Jihlavskou a Netropufalky do smyčky Univerzitní kampus, sever, se zastávkami: Kejbaly (jen ve směru ke kampusu) - Stará nemocnice - Nemocnice, Bohunice - Univerzitní Kampus a Univerzitní kampus, sever.
- Linka 61: Nová linka v trase Zvonařka - Nové Sady - Křídlovická - Strážní - Ústřední Hřbitov (dále ulicemi Jihlavskou a Kejbaly) - Kejbaly (jen ve směru na Zvonařku) - Kamenice - Univerzitní Kampus - Nemocnice, Bohunice - Univerzitní Kampus - Univerzitní Kampus, sever. Linka bude v provozu v pracovních dnech od 5 do 19 hodin.
- Linka 69: Linka pojede v trase: Bosonohy – po stávající trase a zastávkách – Nemocnice Bohunice – Univerzitní kampus – Kamenice – Kejbaly (jen ve směru na Ukrajinskou) – Uzbecká – Bohunice, Ukrajinská.
- Linka 82: Pro tuto linku se zřizuje zastávka Kejbaly v obou směrech jízdy – ve směru na Valašskou na ulici Jihlavské společná s linkou 60 a ve směru na Bzeneckou v ulici Kamenice společná s linkami 61 a 69.
- Linka 90: Tato noční linka bude ukončena již v zastávce Kohoutovice, hájenka, úsek Bellova – Jírovcova bude nadále obsluhovat pouze linka 97.
- Linka 93: Z důvodu prodloužení tramvajové trati v oblasti Králova pole pojede linka cca do poloviny prosince 2007 v úseku Skácelova – Podnikatelská ve směru na Kolejní odklonem ulicí Hradeckou, v uvedeném směru tak vynechá zastávky Červinkova a Technické muzeum.
Kompletní jízdní řády najdete