Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Brněnská muzejní noc

Mohyla Míru při loňské muzejní noci Již tradičně se každý rok přibližně v polovině května koná v Brně a okolí muzejní noc. Při ní i letos otevřou v sobotu 15. května od 18:00 své dveře pro bezplatnou návštěvu všechna muzea, která se k této akci připojují. Jako v minulých letech, tak v letošním roce bude doprava návštěvníků k muzeím vzdálenějším od centra Brna zajištěna zvláštními autobusovými linkami označenými písmeny A - H. Letos bude z důvodu stavebních prací v okolí ulice Joštovy hlavní přestupní uzel mezi těmito linkami přesunut na Komenského náměstí.
Zvláštní linky pojedou po těchto trasách:


Linka A: Komenského náměstí - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Komenského náměstí - Jugoslávská - Bratislavská - Komenského náměstí (okružní linka)

Linka C: Komenského náměstí - Mohyla Míru

Linka D: Komenského náměstí - Úzká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Komenského náměstí - Hrad Špilberk

Linka F: Komenského náměstí - Mendlovo náměstí - Anthropos

Linka G: Komenského náměstí - Žlutý kopec - Náměstí Míru - Úvoz - Komenského náměstí (okružní linka)

Linka H: Komenského náměstí - Předklášteří


Linky jsou v provozu přibližně od 18:00 do 0:30. Doprava na těchto linkách je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky, které byly k dispozici v informační kanceláři DPMB, byly bohužel během prvního dne rozebrány.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží do vytížených směrů.

Jízdní řády zvláštních linek naleznete zde (odkaz na stránky DPMB), další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 25. 4. 2010, Akce, trvalý odkaz