Zvláštní linky pojedou po těchto trasách:
Linka A: Komenského náměstí - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum
Linka B: Komenského náměstí - Jugoslávská - Bratislavská - Komenského náměstí (okružní linka)
Linka C: Komenského náměstí - Mohyla Míru
Linka D: Komenského náměstí - Úzká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad
Linka E: Komenského náměstí - Hrad Špilberk
Linka F: Komenského náměstí - Mendlovo náměstí - Anthropos
Linka G: Komenského náměstí - Žlutý kopec - Náměstí Míru - Úvoz - Komenského náměstí (okružní linka)
Linka H: Komenského náměstí - Předklášteří
Linky jsou v provozu přibližně od 18:00 do 0:30. Doprava na těchto linkách je zdarma.
Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky, které byly k dispozici v informační kanceláři DPMB, byly bohužel během prvního dne rozebrány.
Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží do vytížených směrů.
Jízdní řády zvláštních linek naleznete zde (odkaz na stránky DPMB), další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.