Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Brněnská muzejní noc 2011

Mohyla Míru Jak se už za předešlá léta stalo tradicí, bude se i v roce 2011 konat Brněnská muzejní noc. Letošní termín připadá na sobotu 14. května, kdy se od 18:00 otevřou dveře široké řady muzeí v Brně a okolí pro bezplatnou netradiční noční návštěvu. Pro dopravu návštěvníků opět poslouží 8 zvláštních autobusových linek. Jejich trasy se za posledních několik let již ustálily, oproti loňskému ročníku se mění pouze trasa linky G v oblasti Masarykovy čtvrti. Změna pak nastává ještě v centrálním přestupním uzlu, který se s několika odlišnostmi oproti roku 2009 přesune zpět k parku na Moravském náměstí: Linka A bude odjíždět z trolejbusové smyčky v ulici Brandlova, linky D, E, F a G zastaví u nedalekých zastávek linek 81 a 82 a zbylým linkám B, C a H bude patřit prostor před kostelem sv. Tomáše.
Trasy zvláštních linek:


Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum

Linka B: Česká - Jugoslávská - Bratislavská - Česká (okružní linka)

Linka C: Česká - Mohyla Míru

Linka D: Česká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad

Linka E: Česká - Hrad Špilberk

Linka F: Česká - Mendlovo náměstí - Anthropos

Linka G: Česká - Žlutý kopec - Vila Stiassni

Linka H: Česká - Předklášteří


Linky jsou v provozu přibližně od 18:00 do 0:30. Doprava na těchto linkách je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou od 11. května k dispozici v informačním autobusu na náměstí Svobody.

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Vybrané odjezdy na nich zajistí nízkopodlažní autobusy. Posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží do vytížených směrů.

Jízdní řády zvláštních linek a plánek přestupního uzlu Česká naleznete na stránkách DPMB (odkaz), další informace o muzejní noci pak na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.
autor: Miky, 4. 5. 2011, Akce, trvalý odkaz