Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Turistický minibus opět v akci

Minibus MAVE při prezentačních jízdách V loňském roce se v ulicích města poprvé objevily minibusy MAVE na okružních jízdách městem objednaných Turistickým informačním centrem města Brna. V letošním roce tomu není jinak, a tak je od 3. června do 18. září možnost vychutnat si okružní jízdu po brněnských památkách a významných místech. Odjíždí se vždy z Malinovského náměstí (naproti zastávce tramvají od Cejlu) a na výběr jsou dvě trasy:

Malý okruh (pátek, sobota, neděle | odjezdy v 10.00, 13.00, 16.00 | doba jízdy cca 2 hodiny):
Malinovského náměstí - Zemanova kavárna - Vila Tugendhat - Jaruškův dům - Palác Tivoli - Hvězdárna - Jurkovičova vila - vily v Pisárkách - Vila rodiny Stiassni - areál BVV - Letohrádek Mitrovských - brněnská Ringstrasse - Špilberk - Malinovského náměstí.

Velký okruh (sobota, neděle | odjezdy v 10.30, 14.30 | doba jízdy cca 3,5 hodiny):
Malinovského náměstí - Zemanova kavárna - Vila Tugendhat - Jaruškův dům - Palác Tivoli - Hvězdárna - Jurkovičova vila - Brněnská přehrada (možnost plavby lodí, na okruh v 10.30 navazuje loď s bezbariérovým přístupem) - Hrad Veveří - vily v Pisárkách - Vila rodiny Stiassni - areál BVV - Letohrádek Mitrovských - brněnská Ringstrasse - Špilberk - Malinovského náměstí.

Z minibusu je možné vystoupit už u hradu Špilberk. Podrobnější informace a kontakty jsou uvedeny na stránkách Turistického informačního centra.
autor: Miky, 4. 6. 2011, Akce, trvalý odkaz