Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka v křižovatce Cejl × Koliště

23.05.2020 05:30 - 24.05.2020 18:00
Linky: 2 4 N94 N97 N99

Z důvodu výměny výhybky a kolejí bude vyloučen provoz tramvají a omezen provoz autobusů v křižovatce Cejl × Koliště.

Linky 2 a 4 pojedou v úseku Malinovského náměstí – Vojenská nemocnice / Trávníčkova odklonem ulicemi Rooseveltovou a Milady Horákové. Vynechají tak zastávky Körnerova a Tkalcovská, na odklonové trase obslouží zastávky Moravské náměstí, Náměstí 28. října, Dětská nemocnice a Jugoslávská. Zastávka Malinovského náměstí bude přeložena k zastávkám linky 1 do ulice Rooseveltovy.

Náhradní dopravu zajistí autobusová linka X v trase Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Körnerova – Tkalcovská – Jugoslávská. Zastávku Hlavní nádraží obslouží autobusy na 5. koleji (pod hotelem Grand), zastávka Malinovského náměstí směr Jugoslávská bude přeložena do ulice Cejl za křižovatku s ulicí Vlhkou (autobusy pojedou odklonem ulicí Koliště), ve směru k hlavnímu nádraží bude obsluhována na běžné zastávce linek 2 a 4 před divadlem.

Linka X bude oběhově propojena s linkou 46, spoje linky 46 tedy budou z Jugoslávské (zastávka u Domu zdraví) pokračovat jako linka X do centra, spoje linky X budou z Jugoslávské (zastávka linky 3 směr centrum, následně zastaví i na zastávce směr Lesnická) pokračovat jako linka 46 na Lesnou.

Přestup mezi linkami 2, 4 a X bude zajištěn v zastávce Jugoslávská.

Noční autobusové linky N94, N97 a N99 ve směru z centra pojedou stejně jako linka X odklonem ulicí Koliště a obslouží zastávku Malinovského náměstí v přeložené poloze v ulici Cejl. Ve směru do centra pojedou po svých pravidelných trasách.