Výluka vlaků mezi Židenicemi a hlavním nádražím | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka vlaků mezi Židenicemi a hlavním nádražím

27. 3. 2022 00:00 - 28. 11. 2022 13:00
Linky: R8 R9 S3

Z důvodu rekonstrukce železničního mostu v ulici Šámalově bude provoz vlaků mezi stanicemi Brno-Židenice a Brno hlavní nádraží možný pouze po jedné koleji.

Všechny vlaky linky R8 budou v úseku Brno hlavní nádraží - Brno-Královo Pole odřeknuty bez náhrady.

Na lince R9 budou do/ze stanice Brno hlavní nádraží vedeny pouze vlaky R 971, R 973, R 991, R 990 a R 988. Ostatní vlaky budou odkloněny do stanice Brno dolní nádraží.

Na lince S3 budou vybrané vlaky od Modřic ukončeny ve stanici Brno hlavní nádraží a vybrané vlaky od Kuřimi pojedou ze stanice Brno-Židenice odklonem do stanice Brno dolní nádraží.

Pro zajištění náhradní dopravy bude zřízena tramvajová linka P6 a dojde k prodloužení autobusové linky 61.

Tramvajová linka P6 bude v provozu pouze v ranních hodinách pracovních dnů a pojede po trase Královo Pole, nádraží – Hlavní nádraží (– Nové sady - smyčka). Zajistí tak přípoj k vybraným vlakům linky S3 od Kuřimi.

Linka 61 ve směru do centra pojede od zastávky Soukenická (obslouží zastávku nočních linek N90 a N96 v ulici Nové sady) přes zastávky Hlavní nádraží (zastávka nočních linek N94 a N95 "u zdi") a Úzká (zastávka linky E76 v ulici Dornych) do zastávky Dolní nádraží. Nebude tedy obsluhovat konečnou zastávku Úzká (u Vaňkovky).

Linka 61 ve směru do Bohunic pojede od zastávky Dolní nádraží přes zastávku Autobusové nádraží (zastávka linek 12 a 40 ve směru do centra) ke své pravidelné zastávce Úzká (u Tesca) a dále bude pokračovat po své trase směr Nemocnice Bohunice.

Vybrané spoje linky 61 budou vedeny pouze v úseku Dolní nádraží – Hlavní nádraží a zpět. V tomto úseku pojede linka 61 i v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách a v nepracovních dnech.