Změny v dopravě - rok 2008 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v dopravě - rok 2008

Rozšíření IDS JMK

IDS JMK Od změnové neděle bude také rozšířen Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje. Tentokrát jde o rozšíření na jihovýchod až ke slovenským hranicím a dotkne se oblasti Hustopečska, Kyjovska, Veselska, Hodonínska a Břeclavska.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 22. 11. 2008, trvalý odkaz

Změny od 14. prosince 2008

IDS JMK Polovina prosince je každoročním termínem celostátních změn jízdních řádů MHD, linkových autobusů i vlaků. Letos od neděle 14.12.2008 proběhne v Brně kromě změny jízdních řádů velké části linek i řada změn souvisejících s MHD.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 18. 11. 2008, trvalý odkaz

Nová zastávka Krematorium pro autobusy

Od 25. října 2008 bude na ulici Jihlavská mezi zastávkami Ústřední hřbitov a Kejbaly zřízena nová jednosměrná zastávka (pouze ve směru do kopce k bohunické nemocnici) Krematorium. Zastávku obslouží linky 60, 61, 90 a 91 a bude celodenně na znamení. číst dále
autor: Miky, 23. 10. 2008, trvalý odkaz

Změna času

V neděli 26. 10. 2008 ráno proběhne změna letního středoevropského času na zimní. Ve 3:00 se čas posune zpět na 2:00. Uskuteční se proto o jedno spojení nočních linek navíc. číst dále
autor: Miky, 23. 10. 2008, trvalý odkaz

Změny od září 2008I letos nás se začátkem školního roku neminou některé změny v dopravě, i když v tomto roce nejsou tolik významné, jako v jiných letech.» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 28. 8. 2008, trvalý odkaz

Další rozšíření IDS JMK

Od 28. června 2008 jsou do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje začleněny oblasti Kyjovsko a Vyškovsko-východ. Vznikají proto nové linky, některé stávající se prodlužují.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 11. 7. 2008, trvalý odkaz

Prodloužení tramvajové trati v Králově Poli

zkušební jízdy po nové trati V sobotu 17. 5. 2008 po téměř devíti měsících definitivně končí výluka "Technické muzeum" a Brňané již od tohoto data budou moci opět v plném rozsahu využívat autobusové a tramvajové linky v této oblasti. Cílem celé stavby bylo mimo vybudování nájezdové rampy na ulici Hradeckou i prodloužení tramvajové trati ze stávající konečné poblíž Technického muzea o jednu zastávku až k nově vybudované smyčce Technologický park. Neméně důležitou součástí projektu je i nová asi 350 metrů dlouhá manipulační trať, která vede ze smyčky Technologický park do vozovny Medlánky.
Ač se může zdát, že je prodloužení o jednu zastávku bezvýznamné, tato stavba bude mít výrazný dopravní přínos. Díky druhému vjezdu do medlánecké vozovny totiž nebudou Medlánky s městem spojeny pouze jedinou tramvajovou radiálou, což v případě mimořádných událostí může ulehčit řešení problému, nehledě na denně ušetřené tramvajové výkony při výjezdech a zátazích do vozovny.
Dnem 17. 5. se tak na svou původní trasu vrací noční linka 93 a tramvaje 12 a 13 budou prodlouženy do nové smyčky Technologický park. Smyčka Červinkova (2 zastávky před novou konečnou) bude nyní využívána pouze pro několik ranních posil linky 12 (případně samozřejmě pro odstavení vadných vozů, mimořádných posilových spojů, nebo zkušební jízdy). Autobusová linka 53 prozatím zůstává ve stávajícím stavu, novinkou však bude zastavování autobusů u tramvajového nástupního ostrůvku v zastávce Technické muzeum (oproti dřívějšku je tato zastávka v obou směrech posunuta více k centru města - před vchod do TMB).
Doufejme, že se brzy dočkáme dalšího rozšíření brněnské kolejové sítě MHD. (foto: manil) číst dále
autor: Eda, 15. 5. 2008, trvalý odkaz