Změny v dopravě - rok 2010 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v dopravě - rok 2010

Provoz MHD o Vánocích

IDS JMK 23. a 27. - 30. 12. bude doprava v Brně vedena podle jízdních řádů pro pracovní dny - prázdniny.

Na Štědrý den 24. 12. budou přibližně do 16.00 platit jízdní řády pro soboty. Poté denní linky postupně ukončí provoz a dále pojedou pouze noční linky v půlhodinovém intervalu s prvním spojením u hlavního nádraží v 17.00. V provozu pak budou až do 5.00 následujícího dne, tedy jako při běžném nočním provozu.

O 1. a 2. svátku vánočním, tedy 25. a 26. 12. a také na Nový rok 1. 1. pojedou linky MHD podle jízdních řádů pro neděle (vyjma linek 1, 8 a 12, pro které bude platit sobotní jízdní řád - bez večerního "studentského" posílení). Zvláštní linka Úzká - Avion Shopping Park bude 25. 12. mimo provoz, 26. 12. zahájí provoz již v 6.45.

Na Silvestra 31. 12. budou přibližně do 20.00 platit jízdní řády pro soboty. Denní linky pak postupně ukončí provoz a dále pojedou pouze noční linky v intervalu půl hodiny s prvním spojením u hlavního nádraží ve 21.00. V provozu pak budou do 5.00 následujícího dne jako při běžném nočním provozu. Zvláštní linka Úzká - Avion Shopping Park ukončí provoz již v 16.30.


Vzhledem ke změnám v obězích vozidel nebude 24. a 31. 12. především v odpoledních a večerních hodinách možné dodržet garantované odjezdy nízkopodlažních vozidel.

Přehled posledních odjezdů denních linek a prvních odjezdů nočních linek je k dispozici na stránkách DPMB: 24. 12., 31. 12.

Omezení vlaků a regionálních autobusových linek jsou uvedena příslušnými značkami přímo v jízdních řádech. číst dále
autor: Miky, 21. 12. 2010, trvalý odkaz

Změny od 12. prosince 2010

IDS JMK Od celostátního termínu změny jízdních řádů jak vlakové, tak regionální autobusové i městské hromadné dopravy, připadajícího na neděli 12. prosince, dojde v Brně také k několika více či méně podstatným změnám v linkovém vedení. Radikální úpravy ve vedení autobusových linek, mimo jiné v souvislosti se zrušením nevyhovujícího otáčení autobusů na Merhautově, se například dočká sídliště Lesná, se změnami musí počítat i cestující v oblasti Židenic a Černovic. Podívejme se v následujícím celkovém přehledu, co nám změna přinese.
» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 1. 12. 2010, trvalý odkaz

Ukončení výluky na České

Čerstvě opravená nástupiště v přestupním uzlu Česká Posledním listopadovým víkendem končí nepříjemnosti nejen cestujícím do Žabovřesk a Králova Pole. Ulicí Veveří, Minskou a Horovou budou od ranních hodin v pondělí 29. listopadu 2010 opět projíždět tramvajové linky 3 a 11 v intervalu 5 minut, návrat pravidelných tramvajových linek 12 a 13 v intervalu ještě kratším do smyčky Technologický park, resp. Červinkova, pak ocení především studenti VUT a zaměstnanci firem sídlících v okolí. Minulostí se tak stanou ve špičkách přeplněné vozy KT8D5, které se mohou vrátit zpět na linku 8 v jejím plném rozsahu až do smyčky ve Starém Lískovci. Naopak linka 10 se zkracuje celodenně do smyčky na Nových sadech. Nadále pak zůstává výluka na lince 4 do Masarykovy čtvrti a také odklon trolejbusových linek 38 a 39 v centru. Změny vedení dotčených linek najdete v následujícím přehledu.


» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 26. 11. 2010, trvalý odkaz

Provoz o podzimních svátcích a prázdninách, změna času

IDS JMK Ve středu 27. října jsou na všech základních a středních školách podzimní prázdniny, MHD ale bude fungovat podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny (nepojedou pouze zvláštní školní spoje).

Ve čtvrtek 28. října (státní svátek) bude doprava v Brně vedena podle jízdních řádů pro soboty.

V pátek 29. října (druhý prázdninový den) pojede MHD podle jízdních řádů pro pracovní dny - prázdniny.

O státním svátku ve středu 17. listopadu pak bude brněnská doprava v provozu podle jízdních řádů pro neděle.

U vlakových a regionálních (označení 100 a vyšší) linek mohou být spoje omezeny značkami přímo v jízdních řádech.


V noci ze soboty 30. na neděli 31. října se mění letní čas na zimní, ve 3:00 se hodiny posunou zpět na 2:00. Uskuteční se tedy o dvě spojení nočních linek více. číst dále
autor: Miky, 25. 10. 2010, trvalý odkaz

Provoz MHD a regionální dopravy 26. - 28. září

IDS JMK V neděli 26. září pojede linka 1 podle jízdního řádu pro sobotu (bez večerního posílení).

V pondělí pojedou linky MHD (čísla 1 - 99) podle jízdních řádů pro pracovní dny - prázdniny, regionální linky pojedou podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny.

V úterý 28. září (státní svátek) bude provoz všech linek veden podle jízdních řádů pro neděle. číst dále
autor: Miky, 22. 9. 2010, trvalý odkaz

Změny v MHD od 1. září

Od začátku září 2010 dochází kromě zahájení další etapy výlukové činnosti v přestupním uzlu Česká (více viz výluka) jen k některým menším změnám.
  • Zastávka Učiliště linek 31, 33, 76, 77 a 96 bude přejmenována a nově ponese název Olomoucká - u školy.
  • Na trase linky 81 se mezi zastávkami Ústav Kociánka a Halasovo náměstí zřizuje nová zastávka Křižíkova - areál škol; tato zastávka je určena především pro zdejší tělesně postižené studenty.
  • Dochází k drobným změnám jízdních řádů linek 31, 33, 42, 44, 47, 58, 75 a 84.
číst dále
autor: Miky, 24. 8. 2010, trvalý odkaz

Poslední rozšíření IDS JMK

Dnes, tedy 1. 7. 2010, je po šesti a půl letech od zavedení Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje spuštěna jeho poslední a největší etapa. Touto etapou E6 je nově zaintegrováno 168 obcí na Znojemsku. Co přinese integrovaný systém obyvatelům této části Jižní Moravy?» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 1. 7. 2010, trvalý odkaz

Prázdninový provoz

IDS JMK Od 1. července do 31. srpna jsou na všech základních a středních školách letní prázdniny. MHD pojede v této době podle jízdních řádů pro pracovní dny - prázdniny. Vlakové a regionální autobusové linky mohou být omezeny příslušnými poznámkami přímo v jízdních řádech.

Na pondělí a úterý 5. a 6. července připadají státní svátky. V těchto dnech bude doprava v Brně vedena podle nedělních jízdních řádů. číst dále
autor: Miky, 30. 6. 2010, trvalý odkaz

Zastávka Reissigova v obou směrech

IDS JMK Od pondělí 7. června budou autobusy na lince 67 zastavovat na zastávce Reissigova i ve směru do Jundrova. Zastávka bude umístěna za křižovatku ulic Sportovní a Reissigova, bude tedy následovat po zastávce Nákupní centrum Královo Pole (resp. Sportovní v případě spojů nezajíždějících k nákupnímu centru). číst dále
autor: Miky, 4. 6. 2010, trvalý odkaz

Provoz MHD o květnových svátcích

IDS JMK O sobotách 1. a 8. května, na které připadají státní svátky, bude doprava v Brně i v Jihomoravském kraji vedena podle jízdních řádů pro soboty. číst dále
autor: Miky, 25. 4. 2010, trvalý odkaz

Provoz MHD o Velikonocích

IDS JMK Ve čtvrtek a pátek 1. a 2. dubna jsou na všech základních a středních školách velikonoční prázdniny. Linky MHD pojedou podle jízdních řádů pro pracovní dny, nepojedou pouze zvláštní školní spoje.
V neděli 4. dubna platí pro linky 1, 8 a 12 jízdní řády pro soboty (nedochází k večernímu posílení).
Na Velikonoční pondělí 5. dubna bude provoz linek MHD veden podle jízdních řádů pro neděle.
Regionální autobusové linky a vlaky mohou být v těchto dnech omezeny příslušnými značkami přímo v jízdních řádech. číst dále
autor: Miky, 1. 4. 2010, trvalý odkaz

Přechod na letní čas

V noci ze soboty 27. na neděli 28. března proběhne změna zimního času na letní. Ve 2:00 se hodiny posunou vpřed na 3:00. Pojede tedy o dvě spojení nočních linek méně. číst dále
autor: Miky, 19. 3. 2010, trvalý odkaz

Provoz o jarních prázdninách

IDS JMK V týdnu od 1. do 5. března jsou na základních a středních školách v Jihomoravském kraji jarní prázdniny. V těchto dnech bude doprava na linkách MHD v Brně vedena podle jízdních řádů pro prázdniny.
Vlakové a regionální autobusové linky IDS JMK mohou být omezeny poznámkami uvedenými v jízdních řádech. číst dále
autor: Miky, 24. 2. 2010, trvalý odkaz

Provoz MHD v pátek 29. ledna

IDS JMK V pátek 29. ledna, kdy jsou na základních a středních školách pololetní prázdniny, je provoz MHD v Brně veden podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny, nejedou pouze zvláštní školní spoje. Provoz některých spojů regionálních autobusových linek IDS JMK může být omezen příslušnými značkami v jízdních řádech. číst dále
autor: Miky, 27. 1. 2010, trvalý odkaz

Obnovení závleku linky 53 na zastávku Kolejní

Po protestech cestujících se od pondělí 1. února obnovuje závlek linky 53 na zastávku Kolejní. Vzhledem ke stanovenému objemu dopravních výkonů se ale upravuje interval mezi spoji, nový jízdní řád je ke stažení na stránkách DPMB (odkaz). číst dále
autor: Miky, 27. 1. 2010, trvalý odkaz