Mimořádnosti, nehody - rok 2011 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Mimořádnosti, nehody - rok 2011

Stávka proti vládním reformám

Podle informací ze strany Koalice dopravních odborů se ve čtvrtek 16. 6. 2011 od 0.00 do 24.00 uskuteční plánovaná stávka strojvedoucích a řidičů ve veřejné dopravě.

MHD Brno:
Ke stávce se připojí i řidiči DPMB. Provoz MHD přesto zůstane alespoň v omezené míře zachován: Od 5.00 do 10.00 a od 14.00 do 19.00 budou v provozu v intervalu přibližně 5-10 minut (interval bude záviset na počtu řidičů, kteří přijdou do práce) linky 1, 2, 8, 12, 25, 26, 33, 37 (v celých trasách) a mimořádně i linky 92 (pouze v úseku Hlavní nádraží - Halasovo náměstí), 93 (pouze v úseku Hlavní nádraží - Soběšice) a 94 (pouze v úseku Hlavní nádraží - Obřany, sídliště). Poslední pravidelné odjezdy před zahájením stávky vykonají noční autobusy od spojení ve 23.30 ve středu 15. 6., prvními odjezdy po skončení stávky bude půlnoční rozjezd nočních autobusů v noci na pátek 17. 6. (pouze odjezd od hlavního nádraží). Mimořádné jízdní řády jsou ke stažení na stránkách DPMB.

IDS JMK:
Provoz všech vlaků bude zcela zastaven. Linky S2, S3 a R5 budou částečně nahrazeny autobusy. Ostatní linky nahrazovány nebudou, je u nich ale většinou možné alespoň částečně využít alternativní regionální autobusové linky. Spoje regionálních autobusových linek IDS JMK pojedou všechny (mimo spojů provozovaných DPMB na linkách 302 a 303). Mohou se ale vyskytnout kapacitní problémy a je také očekávána vyšší intenzita provozu na silnicích - z toho důvodu mohou vznikat větší zpoždění. Není tedy možné garantovat přestupní návaznosti na linky MHD v Brně a na vlakové linky IDS JMK. Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách IDS JMK.

Stávka je namířena proti vládním reformám, nikoliv proti jednotlivým dopravním společnostem ani proti občanům. číst dále
autor: Miky, 11. 6. 2011, trvalý odkaz

Nehoda na Lesnické

T6A5 1203 po nehodě Dnes, 23. května 2011, došlo po 19. hodině na křižovatce ulic Lesnická a Provazníkova k tragické dopravní nehodě. Souprava vozů T6A5 1203+1204 na lince 9 vyjíždějící ze zastávky Lesnická směrem na Lesnou narazila do prostoru zadních dveří právě projíždějícího trolejbusu 14Tr 3219. Tramvaj při nárazu vykolejila, trolejbus byl odhozen na chodník a otočen opačným směrem. Jeden člověk bohužel svým zraněním podlehl, dalších 13 cestujících bylo ošetřeno lékaři. Příčina nehody je v šetření. číst dále
autor: Eda, 23. 5. 2011, trvalý odkaz

Aktuálně - Prvomájové průvody v centru města

18:30 - Všechny tramvaje by měly být vráceny do běžných nedělních oběhů, mohou tedy být obslouženy i garantované odjezdy nízkopodlažních vozů podle platného jízdního řádu.


17:40 - Přibližně v 17:30 byly ukončeny veškeré odklony tramvajových linek. Tramvaje se postupně vrací na své pravidelné trasy. To může ještě trvat cca 2 hodiny, případné nepravidelnosti by ale měly být pokryty záložními autobusy.


17:15 - Cca v 17:10 byl obnoven průjezd ulicí Milady Horákové. Tramvaje se tedy postupně vrátí na své trasy s odklonem linek 2, 4 a 9 ulicí Milady Horákové (stejně jako po dvanácté hodině).


14:00 - Přibližně od 13:50 došlo k uzavírce ulice Milady Horákové. Dotčené linky jsou odkloněny následujícím způsobem:
  • Linka 2 je v provozu v úseku Modřice - Hlavní nádraží a dále po trase linky 13 do smyčky Juliánov.
  • Linka 3 je v provozu v úseku Bystrc, Ečerova - Česká a dále přes náměstí Svobody a po trase linky 13 do smyčky Geislerova.
  • Linka 4 je v provozu pouze v úseku Vozovna Husovice - Obřany, Babická.
  • Linka 5 je v provozu v úseku Ústřední Hřbitov - Česká a dále po trase linky 12 do smyčky Královo Pole, Červinkova.
  • Linka 9 je rozdělena na dva provozní úseky: Lesná, Čertova Rokle - Černá Pole, Zemědělská a Komárov - Hlavní nádraží - Nové sady.
  • Linka 67 je v úseku Malinovského náměstí - Schodová odkloněna ulicí Lidickou. Zastávka Náměstí 28. října je přeložena do ústí ulice Lužánecké.

Náhradní doprava:
  • Linka x2: Životského - Uzavřená - Kuldova - Stará osada
  • Linka x4: Náměstí Míru - Česká - Náměstí Svobody - Hlavní nádraží - Malinovského náměstí - Moravské náměstí - Náměstí 28. října (zastávka v ul. Lužánecké) - Zemědělská - Tomanova - Jugoslávská - Mostecká - Vozovna Husovice
  • Linka x5: Česká - Moravské náměstí - Náměstí 28. října (zastávka v ul. Lužánecké) - Zemědělská - Tomanova - Jugoslávská - Zdráhalova - Venhudova - Štefánikova čtvrť
  • Linka x9: Hlavní nádraží (u hotelu Grand) - Malinovského náměstí - Moravské náměstí - Náměstí 28. října (zastávka v ul. Lužánecké) - Zemědělská - Tomanova - Jugoslávská - Mostecká - Vozovna Husovice

Bez obsluhy zůstávají zastávky Kőrnerova, Tkalcovská, Trávníčkova, Dětská nemocnice, Vojenská nemocnice a Náměstí 28. října.


12:15 - Linky 2, 4 a 9 jsou přibližně od 12:05 v úseku Jugoslávská / Trávníčkova / Vojenská nemocnice - Malinovského náměstí odkloněny ulicí Milady Horákové. Náhradní dopravu ulicí Cejl není možné zavést, bez obsluhy tedy zůstaly zastávky Tkalcovská a Körnerova.


12:00 - Linky MHD jsou zatím v provozu bez omezení, pro případné využití jsou připraveny záložní autobusy. číst dále
autor: Miky, 1. 5. 2011, trvalý odkaz