Akce - rok 2021 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Akce - rok 2021

Šedesátka s TMB

Do ulic se při příležitosti oslav po delší době podívá trolejbus Škoda 17Tr U příležitosti 60. výročí vzniku Technického muzea v Brně se v sobotu 28. srpna 2021 uskuteční akce "Šedesátka s TMB". Od 10:00 do 18:00 bude připraven zábavný program pro děti i dospělé v areálu muzea na ulici Purkyňově a v jeho okolí. Doprava návštěvníků bude zajištěna historickými vozidly ze sbírek TMB – historické tramvaje (včetně parní tramvaje Caroline) a autobusy budou jezdit mezi náměstím Svobody a zastávkou Technické muzeum, trolejbusy pojedou po trase Mendlovo náměstí – Pisárky – Vozovna Komín – Skácelova – Srbská. Doprava historickými vozidly bude zdarma.

Podrobnosti o akci jsou uvedeny na stránkách TMB: www.tmbrno.cz/akce/sedesatka-s-tmb

V souvislosti s konáním akce bude linka 12 ukončena ve smyčce Červinkova (Výluka tramvají v ulici Purkyňově).

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 24. 8. 2021, trvalý odkaz

Brněnská muzejní noc 2021

Tradiční Brněnská muzejní noc se v roce 2021 uskuteční v netradičním srpovém termínu, totiž přesně v sobotu 7. srpna 2021. Od šesté hodiny večerní až do půlnoci bude pro neobvyklou noční návštěvu otevřena řada muzeí, a to buď zdarma, nebo za symbolické vstupné. Pro dopravu do areálů vzdálenějších od centra města budou v provozu zvláštní autobusové linky:

Linka B: Žlutý kopecČeská – Jugoslávská – Bratislavská – ČeskáŽlutý kopec

Linka C: ČeskáMohyla Míru

Linka D: Česká – Komárov / Mariánské náměstí – Chrlické náměstí – Rajhrad

Linka F: Česká – Mendlovo náměstí – VIDA!

Linka G: Česká – Vojenská nemocnice – Zetor Gallery

Linka H: ČeskáPředklášteří

Linky jsou v provozu od 18:00 do 0:30 podle zvláštního jízdního řádu. Doprava na těchto linkách je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě areálů Mohyly Míru a Podhoráckého muzea v Předklášteří je třeba pro nástup do autobusů linek C a H předložit bezplatnou místenku. Místenky budou k dispozici v infopointech na Náměstí Svobody (od středy 4. srpna do pátku 6. srpna 2021 vždy od 10:00 do 18:00) a na Moravském náměstí (v sobotu 7. srpna 2021 od 16:00 do 22:00).

Kromě linek C a H budou všechny linky operativně posilovány podle aktuální poptávky. Provoz tramvajových linek 1, 4, 8, 9 a 10 bude prodloužen nad rámec běžných jízdních řádů a posíleny budou také první rozjezdy běžných nočních linek od hlavního nádraží.

Další informace o muzejní noci naleznete na stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz. číst dále
autor: Miky, 5. 8. 2021, trvalý odkaz

Dopravní nostalgie 2021

Tradiční Dopravní nostalgie se v letošním roce uskuteční o víkendu 26. – 27. června. Tentokrát budou oslavy vlivem opatření spojených s onemocněním Covid-19 skromnější a nebude se konat ani den otevřených dveří v žádné z vozoven. Jako částečnou náhradu však alespoň brněnský dopravní podnik spustil virtuální prohlídky na odkazu prohlidky.dpmb.cz.

V sobotu 26. června od 10:00 proběhne výstava koněspřežné tramvaje, parní tramvaje, historických elektrických tramvají a autobusů na náměstí Svobody a také historických trolejbusů v ulici Brandlově. V 11:00 pak vyrazí první vozidla na trasy příležitostných linek po Brně. V rámci nostalgie však také bude možné si udělat výlet do Slavkova u Brna, a to buď parním vlakem, nebo historickým autobusem. Ve Slavkově bude možná prohlídka zámku za zvýhodněnou cenu.

Aktualizace: V důsledku přírodní katastrofy na Hodonínsku je v souvislosti se zajištěním nezbytné materiální a personální pomoci jízda parního vlaku z Brna do Slavkova zrušena. Historické autobusy budou v provozu.

V neděli 27. června bude v provozu koněspřežná tramvaj, parní tramvaj a také elektrické tramvaje. Program pak doplní jízdy parního vlaku a provoz cyklodrezín na nábřeží Svitavy. Mezi náměstím Svobody a ulicí Tkalcovskou bude zajištěna kyvadlová přeprava historickými autobusy.

Podrobný popis tras a jízdní řády jednotlivých linek jsou uvedeny níže.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 22. 6. 2021, trvalý odkaz