Oprava křižovatky Václavská - Křížová - 3. etapa | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Oprava křižovatky Václavská - Křížová - 3. etapa

25. 8. 2014 00:00 - 29. 8. 2014 23:59
Linky: 2 5 6 82 84 N91 405 406

Ve třetí etapě opravy křižovatky ulic Václavská a Křížová bude umožněn průjezd tramvají od Mendlova náměstí do ulice Václavské.

Linka 1 se v souvislosti s ukončením výluky v ulici Žabovřeské vrací na svoji původní trasu Řečkovice - Hlavní nádraží - Mendlovo náměstí - Ečerova.

Linka 2 zůstane rozdělena na dvě části: Stará osada - Hlavní nádraží - Švermova a Modřice, smyčka - Celní, přičemž provoz na modřické části bude zajišťován obousměrnou tramvají ve dnech 25. - 27. 8. po koleji směr Modřice a ve dnech 28. a 29. 8. po koleji směr město.

Vedení linky 5 se nemění, pojede tedy v trase Štefánikova čtvrť - Mendlovo náměstí.

Odklon linky 6 zůstává zachován beze změny, tzn. v úseku Česká - Krematorium je linka odkloněna přes náměstí Svobody a ulicí Renneskou. Všechny spoje jsou vedeny až do smyčky Starý Lískovec.

Náhradní dopravu zajistí nadále pouze linka x2 v úseku Mendlovo náměstí - Ústřední hřbitov (- Modřice). Ve směru na Mendlovo náměstí bude odkloněna ulicemi Poříčí, Zahradnickou a Václavskou. Zastávka Poříčí zůstane přeložena do ulice Vídeňské před most přes řeku Svratku, autobusy zastaví také na zastávce Václavská společné s linkou 1.

Linky 82 (směr centrum) a 84 pojedou odklonem ulicemi Zahradnickou a Václavskou. Linka 84 zastaví náhradou za vynechanou zastávku Poříčí na zastávce Václavská.

Linka N91 pojede ve směru do centra stejně jako v předešlých etapách odklonem ulicí Zahradnickou. Zastávka Poříčí zůstává přeložena do ulice Vídeňské před most přes řeku, zastávka Václavská zůstává přeložena za křižovatku ulic Václavská a Zahradnická. Ve směru do Starého Lískovce se linka N91 vrací na svoji pravidelnou trasu.

Linka N98 se vrací na svoji pravidelnou trasu.

Linky 405 a 406 i nadále vynechají zastávku Poříčí.