Výluka v ulici Chodské | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka v ulici Chodské

9. 4. 2018 00:00 - 28. 6. 2019 23:59
Linky: 32 67 68 81

Aktualizace: Vzhledem k postupu prací na Slovanském náměstí bude linka 32 od 1. 10. 2018 vedena v úseku Husitská - Hutařova ve směru do Králova Pole ulicemi Husitskou a Srbskou a obslouží tak oproti původnímu výlukovému stavu i zastávku Slovanské náměstí, a to na začátku ulice Srbské. Ve směru do centra zůstane linka 32 vedena ulicí Berkovou.

Z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí bude pro veškerou dopravu dlouhodobě uzavřena ulice Chodská.

Provoz na lince 32 zajistí parciální trolejbusy, případně autobusy. V úseku Botanická - Hutařova bude odkloněna ulicemi Šumavskou, Štefánikovou, Palackého a Berkovou. Vynechá tak zastávky Šelepova, Charvatská a Slovanské náměstí, na odklonové trase obslouží zastávky Šumavská (ve směru na Českou zastávka linky 68, ve směru do Králova Pole zastávka linek 1 a 6), Kartouzská, Jungmannova a Husitská (zastávky linek 1 a 6).

Linka 67 pojede v úseku Štefánikova - Skácelova odklonem ulicemi Domažlická, Tábor, Jana Babáka a Purkyňova. Neobslouží tedy zastávky Charvatská a Slovanské náměstí, náhradou zastaví na zastávkách Tererova a Dobrovského (zastávky linky 12). Zastávka Skácelova ve směru do centra bude přeložena do ulice Purkyňovy k zastávce noční linky N93.

Linka 68 pojede ve směru na náměstí Míru v úseku Šumavská - Klusáčkova přímo ulicí Šumavskou. Vynechá tak zastávku Šelepova, zastávka Klusáčkova bude přeložena do ulice Šumavské za křižovatku s ulicí Kounicovou.

Zastávky Šelepova a Charvatská není v době výluky možné obsloužit, zastávku Slovanské náměstí obsluhují pouze linky 30, 44, 53 a 84 (pozor na souběžně probíhající výluku na Slovanském náměstí - 1. etapa, 2. etapa, 3. etapa, 4. etapa, 5. etapa).

Aktualizace: Od 2. 7. zajistí částečnou náhradní dopravu linka 81 vedená v úseku Reissigova - Klusáčkova přes Palackého třídu a ulicemi Dobrovského a Jana Babáka. Obslouží tak zastávky Kartouzská a Charvatská, naopak vynechá zastávku Štefánikova.