Rekonstrukce ulice Údolní | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Rekonstrukce ulice Údolní

1. 5. 2018 06:00 - 28. 4. 2019 18:00
Linky: 4 N89

Z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí bude pro veškerou dopravu uzavřena ulice Údolní mezi křižovatkami s ulicemi Jiříkovského a Klácelova.

Linka 4 bude ukončena úvratí v zastávce Úvoz. Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x4 v trase Komenského náměstí - Obilní trh - Úvoz - Tvrdého («) - Žlutý kopec (vše zastávky shodné s trolejbusovými linkami 38 a 39) - Vaňkovo náměstí (v obou směrech za kruhovým objezdem) - Lerchova (zřízena u křižovatky s ulicí Bílého) - Náměstí Míru. Linka x4 bude provozně propojena s linkou 68, jejíž provoz bude v úseku Náměstí Míru - Šumavská posílen. Pro cestu do Masarykovy čtvrti je tedy také možné využít alternativní trasu linkami 3 a 11 s přestupem v zastávce Tábor.

Noční linka N89 pojede v úseku Úvoz - Náměstí Míru odklonem ulicemi Úvoz, Tvrdého a Lerchova. Vynechá zastávky Všetičkova a Heinrichova, na odklonové trase obslouží pouze zastávku Lerchova.

Zastávky Všetičkova a Heinrichova nelze během výluky obsloužit, náhradou je možné použít zastávky Úvoz nebo Lerchova. Zastávka Náměstí Míru ve směru k zastávce Tábor je pro linky 68 a N89 přeložena do ulice Březinovy.

Pozor, v úterý 1. května od zahájení provozu přibližně do 18:00 bude z důvodu instalace úvraťové výhybky v ulici Úvoz linka 4 ukončena již v zastávce Komenského náměstí. Náhradní autobusová doprava bude organizována podle výše uvedeného popisu.