Rekonstrukce Zábrdovického mostu | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Rekonstrukce Zábrdovického mostu

22. 10. 2018 00:00 - 28. 6. 2019 23:59
Linky: 2 3 55 58 64 82 N97 N99 201 202 ( 4 11 12 N94 )

Z důvodu rekonstrukce bude pro veškerou dopravu dlouhodobě uzavřen Zábrdovický most.

Linky 2 a 3 budou ukončeny a provozně propojeny v zastávce Francouzská, zřízené v křižovatce ulic Cejl a Vranovská. Část spojů linky 2 bude ukončena na Malinovského náměstí. Zastávku Francouzská obslouží i pravidelné linky 4 a 11.

Všechny spoje linky 12 budou vedeny až do smyčky Juliánov, ruší se tedy ukončení vybraných spojů ve smyčce Geislerova.

Spoje linek 25 a 26 ukončené obvykle v zastávce Vozovna Husovice budou nově z Tomkova náměstí vedeny na Starou osadu.

Linka 27 bude mimo provoz, nahradí ji autobusová linka x27 vedená v trase Bzenecká - Pálavské náměstí - Čejkovická - Dělnický dům - Gajdošova - Stará osada. V zastávce Dělnický dům je možný přestup na posílenou tramvajovou linku 12.

Linka 55 bude od zastávky Židenice, nádraží prodloužena ulicí Lazaretní do nově zřízené zastávky Lazaretní (u vstupu do areálu bývalé Zbrojovky), kde bude provozně propojena s linkou 58. Ve směru do Židenic tak vynechá zastávku Kuldova.

Linka 58 pojede od zastávky Dělnický dům ulicemi Táborská, Dulánek/Klíny, Jílkova, Šámalova a Zábrdovická. Neobslouží tak zastávky Gajdošova, Stará osada, Kuldova a Židenice nádraží, na odklonové trase zastaví na zastávkách Otakara Ševčíka, Mošnova (směr Lazaretní) / Buzkova (směr Líšeň), Jílkova, Uzavřená, Tomáškova, Vojenská nemocnice a konečnou zastávku Lazaretní, kde bude provozně propojena s linkou 55.

Linka 64 bude v úseku Životského - Uzavřená vedena přímo ulicí Geislerovou. Vynechá tak zastávky Geislerova, Buzkova, Mošnova a Jílkova. Obsluhu posledních tří jmenovaných zastávek zajistí odkloněná linka 58.

Linka 82 pojede v úseku Geislerova - Dětská nemocnice odklonem ulicemi Olomoucká, Křenová, Špitálka, Radlas a Cejl. Vynechá tak zastávky Uzavřená, Tomáškova a Vojenská nemocnice, na odklonové trase obslouží pouze zastávku Francouzská (směr Česká) / Jugoslávská (směr Vinohrady). Dále linka 82 vynechá v obou směrech zastávku Poliklinika Židenice, náhradou obslouží zastávku Juliánov.

Regionální linka 201 bude ze Židenic, nádraží prodloužena ulicemi Lazaretní, Zábrdovická, Šámalova, Geislerova a Olomoucká do zastávky Životského. Na trase obslouží pouze zastávky Lazaretní, Vojenská nemocnice a Životského, naopak vynechá zastávku Kuldova.

Regionální linka 202 bude ze Židenic, nádraží prodloužena do zastávky Lazaretní. Ve směru na Lazaretní pojede přímo ulicí Lazaretní a vynechá zastávku Kuldova, ve směru do Líšně pojede ulicí Zábrdovická a obslouží zastávky Lazaretní, Vojenská nemocnice a Kuldova.

Noční linka N97 bude v úseku Tkalcovská - Stará osada odkloněna přes Tomkovo náměstí. Vynechá tak zastávky Vojenská nemocnice a Kuldova, na odklonové trase obslouží dočasně zřízenou zastávku Francouzská a dále pouze zastávku Tomkovo náměstí. Zastávku Francouzská obslouží také linka N94.

Noční linka N99 pojede v úseku Hlavní nádraží - Kuldova odklonem ulicemi Křenová, Olomoucká, Geislerova a Šámalova. Vynechá tak zastávky Malinovského náměstí, Körnerova, Tkalcovská a Vojenská nemocnice, na odklonové trase obslouží zastávky Vlhká, Masná, Životského, Uzavřená a Tomáškova.

Mezi linkami N97 a N99 bude na Staré osadě vždy v příslušném směru stanovena přestupní návaznost.

Mezi zastávkami Francouzská a Lazaretní bude možný pěší přesun v délce cca 350 metrů, v první fázi rekonstrukce přes stávající most, později přes provizorní lávku přes řeku Svitavu. Mezi Židenicemi a centrem města jak pak také možné využít vlakové spojení linkami S2 a S3, případně S6.