Rekonstrukce Zábrdovického mostu + uzavírka ulice Cejl | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Rekonstrukce Zábrdovického mostu + uzavírka ulice Cejl

29. 6. 2019 00:00 - 30. 8. 2019 23:59
Linky: 2 3 4 11 27 46 55 58 64 82 N94 N97 N99 201 202

Vzhledem k postupu prací při rekonstrukci parovodů na horkovody bude vyloučen provoz veškeré dopravy v ulici Cejl. Zároveň pokračuje rekonstrukce Zábrdovického mostu a uzavřena bude také ulice Lazaretní.

Linka 2 bude v provozu pouze v úseku (Modřice, smyčka –) Ústřední hřbitov – Körnerova, kde bude zřízena úvrať. Budou zde tedy provozovány obousměrné tramvaje KT8D5.

Linka 3 bude v provozu v úseku Rakovecká – Jugoslávská a dále pojede odklonem do zastávky Mostecká.

Linka 4 pojede v úseku Malinovského náměstí – Trávníčkova odklonem ulicemi Rooseveltova a Milady Horákové.

Linka 11 bude v období prázdnin mimo provoz, bude nahrazena zkrácením intervalu na linkách 3 a 9.

Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x11 v trase Zemědělská – Jugoslávská – Tkalcovská – Körnerova – Malinovského náměstí. V oblasti dotčené výlukou bude obousměrně vedena ulicemi Přadlácká, Bratislavská, Tkalcovská, Plynárenská a Radlas a obslouží přitom dočasnou zastávku Bratislavská (mezi křižovatkami s ulicemi Přadlácká a Cejl), zastávku Tkalcovská přeloženou do stejnojmenné ulice k lávce přes řeku Svitavu a dočasnou zastávku Radlas ve stejnojmenné ulici u křižovatky s ulicí Cejl. Linka x11 bude v zastávce Zemědělská provozně propojena s linkou 46, která tak nebude obsluhovat konečnou zastávku Erbenova.

Linka 55 bude vedena v trase (Mariánské údolí –) Jírova – Židenice, nádraží a dále přes zastávku Kuldova k dočasné zastávce Pastrnkova zřízené ve stejnojmenné ulici u lávky přes řeku Svitavu. V souvislosti s výlukou tramvají do Líšně bude na lince zkrácen interval.

Linka 58 pojede v trase Líšeň, hřbitov – Dělnický dům a dále přes zastávky Mošnova / Buzkova, Jílkova, Uzavřená a Tomáškova k dočasné zastávce Pastrnkova.

Linka 64 zůstává vedena přímo ulicí Geislerovou (vnitřní oblast Židenic náhradou obsluhuje linka 58). V úseku Tomáškova – Kuldova pojede navíc závlekem přes dočasnou zastávku Pastrnkova.

Linka 82 pojede v úseku Geislerova – Dětská nemocnice odklonem ulicemi Olomoucká, Křenová, Špitálka, Plynárenská, Tkalcovská, Bratislavská a Přadlácká. Vynechá tak zastávky Uzavřená, Tomáškova a Vojenská nemocnice, na odklonové trase obslouží v obou směrech zastávku Jugoslávská.

Noční linka N94 pojede v úseku Körnerova – Trávníčkova v obou směrech po shodné trase jako linka x11 a obslouží přitom zastávky Radlas, Tkalcovská a Bratislavská.

Noční linka N97 pojede v úseku Malinovského náměstí – Stará osada ulicí Milady Horákové a přes Tomkovo náměstí. Na odklonové trase obslouží pouze zastávky Jugoslávská a Tomkovo náměstí.

Noční linka N99 pojede i nadále v úseku Hlavní nádraží – Kuldova odklonem ulicemi Křenová, Olomoucká, Geislerova a Šámalova. Vynechá tak zastávky Malinovského náměstí, Körnerova, Tkalcovská a Vojenská nemocnice, na odklonové trase obslouží zastávky Vlhká, Masná, Životského, Uzavřená a Tomáškova.

Přestupní návaznost mezi linkami N97 a N99 v zastávce Stará osada zůstává zachována.

Linka 201 zůstane vedena do zastávky Životského, ze Staré osady ale pojede přes zastávky Židenice, nádraží, Kuldova a Pastrnkova. Linka 202 pojede ze Staré osady přes zastávky Židenice, nádraží a Kuldova a ukončena bude v zastávce Pastrnkova.

Náhradou za pěší přesun přes Zábrdovický most bude nově možné přejít mezi přeloženou zastávkou Tkalcovská a dočasnou zastávkou Pastrnkova po lávce přes řeku Svitavu (cca 100 metrů). Dočasné zastávky Francouzská a Lazaretní již nebudou obsluhovány!

Organizace dopravy na trolejbusových linkách zůstává zachována, část spojů linek 25 a 26 je tedy ukončena na Staré osadě, linka 27 je mimo provoz a náhradní dopravu do vinohradského sídliště zajišťuje autobusová linka x27 v trase Stará osada – Dělnický dům – Čejkovická – Pálavské náměstí – Bzenecká. V zastávce Dělnický dům je možnost přestupu na tramvajovou linku 12 a také na linku 8, která sem bude odkloněna v souvislosti s výlukou tramvají do Líšně.