Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Rekonstrukce Zábrdovického mostu + uzavírka ulice Zábrdovické

31.08.2019 00:00 - 29.11.2019 23:00
Linky: 2 3 55 58 64 82 N97 N99 201 202 ( 4 11 12 N94 )

Z důvodu pokračující rekonstrukce je pro veškerou dopravu dlouhodobě uzavřen Zábrdovický most. Zároveň dojde vzhledem k opravě plynovodu k částečné uzavírce ulice Zábrdovické u zastávky Vojenská nemocnice.

Linky 2 a 3 jsou ukončeny a provozně propojeny v zastávce Francouzská, zřízené v křižovatce ulic Cejl a Vranovská. Část spojů linky 2 je ukončena na Malinovského náměstí. Zastávku Francouzská obsluhují i pravidelné linky 4 a 11.

Všechny spoje linky 12 jsou vedeny až do smyčky Juliánov.

Spoje linek 25 a 26 ukončené obvykle v zastávce Vozovna Husovice jsou z Tomkova náměstí vedeny na Starou osadu.

Linka 27 je mimo provoz, náhradou je zřízena autobusová linka x27 vedená v trase Bzenecká – Pálavské náměstí – Čejkovická – Dělnický dům – Gajdošova – Stará osada. V zastávce Dělnický dům je možný přestup na posílenou tramvajovou linku 12.

Linka 55 je od zastávky Židenice, nádraží prodloužena ulicí Lazaretní do obnovené zastávky Lazaretní (u vstupu do areálu bývalé Zbrojovky). Ve směru do Židenic tak vynechává zastávku Kuldova.

Linka 58 jede od zastávky Dělnický dům ulicemi Táborská, Dulánek/Klíny, Jílkova, Šámalova, okolo OD Kaufland a ulicí Lazaretní. Vynechává tak zastávky Gajdošova, Stará osada, Kuldova a Židenice nádraží, na odklonové trase obsluhuje zastávky Otakara Ševčíka, Mošnova (směr Lazaretní) / Buzkova (směr Líšeň), Jílkova, Uzavřená, Tomáškova, Kuldova a konečnou zastávku Lazaretní.

Linka 64 jede v úseku Životského – Uzavřená přímo ulicí Geislerovou. Vynechává tak zastávky Geislerova, Buzkova, Mošnova a Jílkova. Obsluhu posledních tří jmenovaných zastávek zajišťuje odkloněná linka 58.

Linka 82 jede v úseku Geislerova – Dětská nemocnice odklonem ulicemi Olomoucká, Křenová, Špitálka, Radlas a Cejl. Neobsluhuje tak zastávky Uzavřená, Tomáškova a Vojenská nemocnice, na odklonové trase zastavuje pouze na zastávce Francouzská (směr Česká) / Jugoslávská (směr Vinohrady). Dále linka 82.

Regionální linka 201 je ze Židenic, nádraží prodloužena ulicemi Zábrdovická, Šámalova, Geislerova a Olomoucká do zastávky Životského. Na trase obsluhuje pouze zastávky Kuldova a Životského.

Regionální linka 202 je ze Židenic, nádraží prodloužena do zastávky Lazaretní. V obou směrech jede ulicí Lazaretní a vynechává tak zastávku Kuldova.

Noční linka N97 je v úseku Tkalcovská – Stará osada odkloněna přes Tomkovo náměstí. Vynechává tak zastávky Vojenská nemocnice a Kuldova, na odklonové trase obsluhuje dočasně zřízenou zastávku Francouzská a dále pouze zastávku Tomkovo náměstí. Zastávku Francouzská obsluhuje také linka N94.

Noční linka N99 jede v úseku Hlavní nádraží – Kuldova odklonem ulicemi Křenová, Olomoucká, Geislerova a Šámalova. Vynechá tak zastávky Malinovského náměstí, Körnerova, Tkalcovská a Vojenská nemocnice, na odklonové trase obslouží zastávky Vlhká, Masná, Životského, Uzavřená a Tomáškova.

Mezi linkami N97 a N99 je na Staré osadě vždy v příslušném směru stanovena přestupní návaznost.

Mezi zastávkami Francouzská a Lazaretní je opět možný pěší přesun v délce cca 350 metrů. Mezi Židenicemi a centrem města je také možné využít vlakové spojení linkami S2 a S3, případně S6.